Diyarbakır’da Tacizcinin Yakalandığı Ev Yıkıldı!

featured

Diyarbakır’da geçtiğimiz günlerde 9 yaşındaki bir kız çocuğuna tacizde bulunulan eski ev Bağlar Belediyesi tarafından bugün yıkıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Kentimizdeki huzurun bozulmasına izin vermeyeceğiz” dedi..

Diyarbakır’da 5 Aralık tarihi günü bir tacizci tarafından 9 yaşındaki kız çocuğuna gerçekleşen olayın olduğu 5 Nisan Mahallesi 792 sokakta bulunan metruk ev Bağlar Belediyesi ekipleri tarafında iş makinalarıyla yıkıldı. Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Başkan Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın yüreği ferah olsun. Bugüne kadar 500 yapıyı yıktığımız gibi bundan sonra da onların huzuru için yoğun gayretle mücadeleye devam edeceğiz. Son zamanlarda huzura kavuşan ilçemizin huzurunun bozulmasına izin vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Halkımızı bu konuda yalnız bırakmadık, bırakmayacağız!

“Nerede bir şikayet varsa, biz orası için gerekli kararları alıp uygulamaya koyacağız” sözleriyle eski metruk yapılara karşı verdikleri kararlı mücadeleyi anlatan Başkan Beyoğlu, son zamanlarda yapılan hizmetler ve sağlanan değişimle huzur ortamına kavuşan Bağlar’ın yeniden olumsuz görüntülerle gündeme gelmesine izin vermeyeceklerini söyledi. Beyoğlu, “45 ayda 500’den fazla metruk ve harabe yapıyı ilçemizden ortadan kaldırdık. Bu tablo ilçe tarihinde bir ilktir ve bir rekordur. Şimdi de acil durum arz eden yapılar için hızlı kararlar aldık. Halkımız müsterih olsun. Nerede ihtiyaç ve talep varsa biz üstesine giderek gereğini yapacağız. Son zamanlarda huzuru yakalayan Bağlar’ın huzurunu artık kimse bozamayacak. Biz buna müsaade etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Diyarbakır’da Tacizcinin Yakalandığı Ev Yıkıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!