Diyarbakır’da Yaşanan Polis Şiddeti İddiasına Soruşturma!

featured

Diyarbakır Valiliği, ‘polis şiddeti’ iddialarına ilişkin görüntülere dair son dakika bir açıklama yaptı. Açıklamada, orantısız güç kullandığı belirlenen 2 personelin açığa alındığı bildirildi.

Diyarbakır’da ‘polis şiddeti’ başlığıyla bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yayınlanan görüntüler üzerine Valilikten bu konu hakkında açıklamalar yapıldı. İşte o gün yaşananların videosu..

2 PERSONEL AÇIĞA ALINDI! İŞTE O GÜN YAŞANANLAR..

Açıklamada, 14 Aralık 2022’de saat 18.00 sıralarında Bağlar ilçesindeki ‘Narko Alan’ uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan E.E.’nin yapılan kaba üst aramasında, pantolonunun arka cebinde bıçak olduğu anlaşıldığı, bıçağın ele geçirilmeye çalışıldığı sırada, E.E.’nin kolluk görevlilerine saldırgan tavırlar göstererek mukavemette bulunduğu belirtilerek, bir kolluk görevlisinin parmağının kesildiği, E.E.’nin kademeli olarak zor kullanılmak suretiyle etkisiz hale getirilmeye çalışıldığı sırada orantısız güç kullandığı belirlenen 2 personelin de açığa alınarak hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

MA’nın haberine göre özel harekat polisleri, Bağlar Kaynartepe mahallesinde 28 aralık akşamı durdurdukları Elaltunterin’i, ‘namaza geç kaldığını’ söyleyip gitmek istemesi üzerine vurmaya başladı.

Polis şiddeti iddiası, mahallelinin cep telefonlarına da yansıdı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde uzun namlulu silahlar taşıyan polislerin Elaltunterin’i tokatladığı açık bir şekilde görülüyor.

Elaltunterin, bir polisin “Neyine güveniyorsun?” sorusuna “Allah’a güveniyorum” cevabı verince diğer bir polisin sert bir tokat attığı görülüyor.

Polis şiddetine maruz kalan Elaltunterin’in gözaltına alındığı, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp Diyarbakır Kapalı Cezaevi’ne gönderildiği ve bir gün sonra serbest bırakıldığı kaydedildi.

Daha sonra Cimer’e polisler hakkında şikayette bulunan Elaltunterin, dilekçesinde polis şiddetinin karakolda da devam ettiğini açıklandı..

Diyarbakır’da Yaşanan Polis Şiddeti İddiasına Soruşturma!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!