Diyarbakır’da Yine Domuz Sürüsü Görüldü

Diyarbakır’da Yine Domuz Sürüsü Görüldü
3 Nisan 2023 22:10

Diyarbakır‘ın merkez Yenişehir ilçesinde tarlaya giren yaban domuzu sürüsü, bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesine 5 kilometre mesafedeki kırsal Elidolu Mahallesi’nde bir vatandaş, yaban domuzu sürüsü ile karşı karşıya geldi. Yolun karşısına geçip yiyecek aramak için tarlaya giren 6 domuz, bir süre sonra gözlerden kayboldu. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Daha Öncede Görülmüştü!

Diyarbakır’da geçtiğimiz aylarda sabahın erken saatlerinde merkez Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Asri Mezarlığında vatandaşlar 2 yaban domuzu görülmüştü. Alınan bilgilere göre, sabah saatlerinde merkez Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Asri Mezarlığı’ndan geçen vatandaşlar, 2 domuz ile karşı karşıya geldi. Vatandaşları gören yaban domuzları, alandan kaçarak uzaklaşmaya çalıştı. Domuzların kaçış anları, çevredeki vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla anbean kaydedilmişti.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.