Diyarbakır’daki Ağır Hasarlı Bina Tedirgin Ediyor!

featured

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen iller arasında olan Diyarbakır‘ın Bağlar ilçesinde ağır hasar gören Menekşe Apartmanı için yetkililerce acil yıkım kararı verildi. Çökme riski bulunan binanın henüz yıkılmaması nedeniyle vatandaşlar her geçen gün tedirgin oluyor.

6 Şubat’taki depremde Diyarbakır’da en çok hasarı gören Bağlar ilçesinde 7 bina çöktü.. Hasarlı ve ağır hasarlı binalarla ilgili bölgede çalışmalar devam ediyor. Bu yapılardan biri de Bağlar İlçesinde Emek Caddesi Şeyh Şamil Mahallesi 665’inci Sokak’ta boşaltılan ağır hasar alan 8 katlı Menekşe Apartmanı.

Apartman için yıkım kararı verildi fakat çalışmalar başlamadı. Bu durum ise mahallede yaşayan vatandaşları tedirgin ediyor.

Binanın bazı yerlerinde taşların sokağa döküldüğü açıkça görülürken vatandaşlar tehlike arz eden binanın hemen yıkılmasını istiyor.

Derhal yıkılmasını istiyoruz!

Çökme tehlikesi bulunan Menekşe Aprartmanı ile ilgili konuşan bir mahalle sakini:”Artık nereye kadar kalacağız. Her gün bu korkuyla yaşıyoruz. Bu binanın derhal yıkılması lazım bir an önce. Yandaki binada, en arkadaki odada 8 kişi uyuyoruz, hepimiz iç içeyiz. Binanın çökme riskinden dolayı en küçük odadayız. Uzak olduğu için orada yatıyoruz. Bu bina derhal yıkılmalıdır. Her gün korkuyla yaşıyoruz, uyuyamıyoruz sabahlara kadar. Gözümüz açık uyuyoruz. Burada hemen önlem alınması lazım. İnsanın kendi evi gibi yok. Sıcak evimizde korkuyla mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’daki Ağır Hasarlı Bina Tedirgin Ediyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!