Diyarbakır’daki Darp Olayına İlişkin 5 Polis Görevden Alındı

featured

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde bazı polisler tarafından darp edilen 14 yaşındaki Y.D., ile ilgili yaptığı açıklamada, gözaltına alınan 1’i komiser 5 polisin görevden uzaklaştırıldığı bilgisi verildi.

Diyarbakır‘ın Lice İlçesi’nde 14 yaşındaki Y.D.’nin polis tarafından darp edildiğine dair gelen haberler üzerine Diyarbakır Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, olaya ilişkin gözaltına alınan 5 polisin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan Lice ilçemizde gerçekleştirilen Nevruz etkinliklerinde, 5 personelimizin, 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebebiyet verdiği yönündeki iddialar, çarpıtmadır ve provokasyon amacı taşımaktadır. 21 Mart 2023 tarihinde, 14 yaşındaki Y. D. isimli darba maruz kalan çocuk, il merkezindeki bir hastaneye başvurmuş; tedavisinin ardından bir gün sonra taburcu edilmiştir. Olayla ilgili Lice Cumhuriyet Savcılığınca aynı gün soruşturma başlatılmış, 25 Mart 2023 tarihinde, Lice İlçe Emniyet Amirliği emrinde görevli bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınmış, ardından adli mercilere sevk edilmiştir. Ayrıca, söz konusu 5 personel görevden uzaklaştırılmış ve haklarında idari soruşturma başlatılmıştır. Olay tüm yönleri ile soruşturulmaktadır.” ifadeleriner yer verildi.

Diyarbakır’daki Darp Olayına İlişkin 5 Polis Görevden Alındı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!