Diyarbakır’daki Geçici Personel Alımına Rekor Başvuru!

featured

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu TYP Programı çerçevesinde gerçekleştirilecek olan geçici personel alımında iki günde rekor sayıda başvuru yapıldı, sistemin kısa sürede kilitlendiği bildirildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından geçen hafta sonu açıklanan ve 25 Ocak 2023 tarihinde başvuruların sona ereceği 4 aylık geçici olarak 1350 personel alımı duyurusuna binlerce kişi internet üzerinden e-devlet şifresiyle başvuru yaptı.

Kuyruk ve izdiham gibi görüntülerin önüne geçebilmek adına başvuruları online olarak kabul edilmesinin açıklanmasından sonra çok sayıda kişi kendi şifreleriyle aynı anda aile bireyleriyle birden fazla başvuru yaparak şansını denedi.

KISA SÜREDE 25 BİN BAŞVURU YAPILDI!

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, binlerce işsiz genç 4 aylık iş için bir umutla başvuru yaptı. Kısa sürede 25 bini aşkın kişinin başvuru yaptığı öğrenildi.

Diğer yandan mesai ile birlikte gün içinde Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu önünde yığılmanın yaşanacağı tahmin ediliyor.

17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Toplum Yararına Program Yönetmeliği kapsamında 6 Şubat tarihinde başlayıp 16 Haziran 2023 tarihinde sonlanacak şekilde çevre temizliği hizmetlerinin yürütülmesi için 25 Ocak gününe kadar kuruma gitmeye gerek kalmadan e-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

SGK kaydı ve emekli olanların yanısıra, 2017 yılından itibaren azami 270 gün geçici iş hizmetinden faydalanmış vatandaşlar bu alıma başvuramayacak.

Kurum tarafından yapılan Duyuruda aynı haneden başvuru yapan kişilerin başvuru tarihine en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışması sonucu kazandıkları gelirler toplamının asgari ücretin 1,5 katını aşması durumunda bu hanede oturanlardan hiçbiri bu başvurudan yararlanamıyor. Nihai listelerin noter huzurunda çekilen kura ile 3 Şubat’ta açıklanacağı söylendi.

Diyarbakır’daki Geçici Personel Alımına Rekor Başvuru!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!