Diyarbakır’daki Sosyal Konut Projesine Başvuru İzdihamı

featured

Türkiye‘de Sosyal Konut Projesi’ne başvurularının başlamasının ardından internet üzeri başvuru yapamayan yüzlerce vatandaş, Diyarbakır‘da yetkili banka şubelerinin önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan ve bugün başlayan başvuruların ardından Diyarbakır’da banka önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Cumhuriyet tarihinin ‘en büyük sosyal konut projesi’ için başvurular bugün itibariyle başladı. Diyarbakır’da internet üzerinde başvuru yapamayan vatandaşlar, başvuruların kabul edildiği Ziraat Bankası ve Halk Bankası’na ait yetkili şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

TOKİ BAŞVURUSU BANKADAN NASIL YAPILIR?

Başvuruların kabul edileceği yer: Projesine göre T. C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş.’nin Proje ilindeki yetkili şubeleri

Başvuru sahipleri;

Nüfus Cüzdanı ile birlikte; Projenin bulunduğu ildeki yetkili Banka Şubelerinde “Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi” imzalayacaktır.

Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden “Hak Sahipliği” onaylananlar, sadece yetkili banka şubelerinden başvuru yapabilecektir.

Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış (en az % 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait “Belge” ile başvuru yapabilecektir.

18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına Engelli kategorisinden başvuru yapabilecektir. (e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)
Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belge” ile başvuru yapabilecektir.

Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç) (e-Devlet üzerinden başvurulanlar sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

BAŞVURULAR’DA T.C KİMLİK DETAYINA DİKKAT EDİN

Çevrim içi başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişime engel olmasının önüne geçmek amacıyla başvurular TC Kimlik numaralarının son rakamlarına göre kademeli olarak alınacak.

T.C. kimlik numarasının son hanesi; 0 olan vatandaşlar 14 Eylül Çarşamba, 2 olan vatandaşlar 15 Eylül Perşembe, 4 olan vatandaşlar 16 Eylül Cuma, 6 olan vatandaşlar 17 Eylül Cumartesi, 8 olan vatandaşlar 18 Eylül Pazar, 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecekler.

YENİGÜN HABER

Diyarbakır’daki Sosyal Konut Projesine Başvuru İzdihamı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!