Diyarbakır’daki TOKİ Mağdurları Yetkililere Seslendi!

featured

Diyarbakır’ın Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinde TOKİ konutlarındaki teslimatın yaklaşık bir yıldır gecikmesi nedeniyle mağdur olan vatandaşlar, bugün basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır’da 2018 yılında yapılan ve kurası çekilen TOKİ konutlarının teslim tarihi Aralık 2021 olarak belirlenmişti. Bir yılı aşkın bir süre geciken teslimat üzerine hak sahipleri konutların önünde yaptıkları açıklamayla yaşadıkları soruna dikkat çekti. Mağdur vatandaşlara Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğu Masası Koordinatör Yardımcısı Gönül Özel de basın açaıklamasında hazır bulundu.

Merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçelerindeki 50 bin konut projesinde 444 konutluk 2. etap, 100 konut projesinde 397 konutluk 4. etap ve 417 konutluk 3. etap konutların zamanında teslim edilmemesi nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar,tüm planlarını TOKİ konutlarının kendilerine teslim edileceği zamana göre yaptıklarını beyan etti.

Surajans’ta yer alan habere göre, bir yıldır konut teslimatının gerçekleşmemesi üzerine mağduriyet yaşadıklarını belirten vatandaşlar, sorunun çözümü için yetkililere çağrı yaptı.

Diyarbakır’daki TOKİ Mağdurları Yetkililere Seslendi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!