Diyarbakır’ın Üç Ayrı Merkezinde İftar Çadırı Kuruldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı dolayısıyla Diyarbakır kent merkezinde 3 ayrı noktada iftar çadırı kurdu. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yardımlaşmanın ve dayanışmanın arttığı Ramazan ayında, kentteki üç ayrı merkezdeki çadır hazırlıklarını tamamladı. Hem iftar yapma imkanı olmayan hem de iftar vaktinde yoldaki vatandaşların ihtiyacının karşılanacağı iftar merkezlerinde günlük 6 çeşit yemek menüsü ile iftar hizmeti verilecek.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı; Kurşunlu Cami Meydanı, Dağkapı Meydanı, Bağlar Peynirciler Çarşısı civarındaki Tandır evi parkının içinde kurulan iftar çadırlarında günlük 6 bin kişiye iftar vermeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesine ait hasta ve hasta yakını misafirhanesinde kalan vatandaşlara ise Ramazan Ayı boyunca iftar ve sahur verileceği açıklandı.

Yemek Firmaları Denetlendi

Sağlık işleri Daire Başkanlığına bağlı gıda kontrol ekipleri ise iftar çadırları için yemek yapan firmaların üretimini denetledi.

Tesislerin hijyen durumu, hammaddelerin son kullanma tarihleri, kullanım koşullarını denetleyen ekipler, etlerin uygun soğutucu ortamlarda bekletilmesi ve işlenmesi sırasında herhangi bir bozulma olmaması için aşçılara ve ilgili personellere gerekli uyarıları yaptı.

Üretimlerde pişirme sıcaklıklarını özellikle ölçüm yaparak takip eden ekipler, Ramazan ayı boyunca halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerime devam edecek.

Diyarbakır’ın Üç Ayrı Merkezinde İftar Çadırı Kuruldu
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!