Diyarbakır’ın Yeni Emniyet Müdürü Fatih Kaya Kimdir?

featured

Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 11 ilin emniyet müdürü bugün değişti, 2 ilin emniyet müdürü ise merkeze alındı. Sakarya’da başarılı bir görev yürüten İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Diyarbakır İl Emniyet Müdürü oldu.

Buna göre Antalya Emniyet Müdürlüğüne Orhan Çevik, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne Fatih Kaya, Giresun Emniyet Müdürlüğüne Recep Güzelyazıcı, Siirt Emniyet Müdürlüğüne Hakan Yıldırımoğlu, Sinop Emniyet Müdürlüğüne Tarıkhan Çetiner, Sakarya Emniyet Müdürlüğüne Selçuk Doğuş, Karabük Emniyet Müdürlüğüne Kadir Yırtar, Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne Kayhan Ay, Kütahya Emniyet Müdürlüğüne Hakan Sıralı, Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne Ali Loğoğlu, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne Mehmet Murat Ulucan atanmış oldu.

Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ise merkeze alındı.

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Kimdir?

Fatih Kaya 1990 Yılında Polis Akademisinden mezun olmuştur. Daha sonra, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek, TODAIE’ de Kamu Yönetimi yüksek lisansı yaptı. Ankara, Iğdır, Konya, Elazığ İl Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli görevlerde çalışmıştır. Değişik meslek içi kurslara katılmış, bir çok kursta eğitici olarak görev almıştır.

Asayiş Daire Başkan Yardımcısı görevini yürütmekte iken 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişliği görevini yürütürken 20 Ocak 2015 tarihinde Bitlis İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Kaya, son olarak Sayın Müdürümüz 20 Ağustos 2017 tarihli kararnameyle Sakarya İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Son olarak Diyarbakır’da yeni görevine bugün itibariyle başladı.

Diyarbakır’ın Yeni Emniyet Müdürü Fatih Kaya Kimdir?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!