Diyargaz’dan Diyarbakır’daki Vatandaşlara Doğalgaz Uyarısı

featured

Diyargaz, Diyarbakır’a gaz ulaştıran BOTAŞ boru hatlarında medyana gelen deprem sebebiyle hasarlar meydana geldiğini duyurdu. Vatandaşa 2 gün sürecek olan çalışmalar sırasında borulardaki doğalgazın tasarruflu kullanılması gerektiği uyarısı yapıldı. İşte Detaylar..

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde Diyarbakır’da meydana gelen deprem nedeniyle BOTAŞ boru hatlarında hasarlar meydana geldi. Diyargaz‘dan yapılan son dakika açıklamada sanayi tesislerinde gaz arzının durdurulduğu, Diyarbakır’daki vatandaşların borularda kalan doğalgazı tasarruflu kullanması yönünde uyarıda bulunuldu.

Doğalgazın tasarruflu ve bilinçli tüketmesi gerekiyor

Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım firması, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Diyarbakır’a gaz ulaştıran BOTAŞ boru hatlarında deprem nedeniyle hasarlar meydana gelmiştir. İletim hatlarındaki onarım çalışmalarına BOTAŞ tarafınca başlanmış olup 2 gün süreceği tahmin edilmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak büyük tüketiciler ve sanayi tesislerinin gaz arzı kesilmiştr. Fakat konutların doğal gaz akışının kesilmemesi için vatandaşlarımızın, şehir içi boru hattı şebekesinin içinde kalan kalan doğalgazı tasarruflu ve bilinçli tüketmesi gerekmektedir. Bu yüzden, iki gün süreyle gündüz saatlerinde zorunlu durumlar dışında tüketim yapılmaması, ısınma amaçlı cihazların (kombi vs.) akşam 19:00 saatlerinde başlayarak 22:00’ a kadar kullanılması ve hayati önem haricinde olan gereksiz doğal gaz tüketimi gerçekleştirilmemesini tüm abonelerimizden önemle duyuruyoruz. Denildi.

Diyargaz’dan Diyarbakır’daki Vatandaşlara Doğalgaz Uyarısı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!