Erdoğan Açıkladı: Memur ve Emeklilere Yüzde 25 Zam Uygulanacak!

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve memur emeklilerine zammın yüzde 25 oranında uygulanacağını son dakika haberiyle duyurdu.. Erdoğan, Ankara‘da “Sözleşmeliye Kadro Şöleni” isimli programında önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına bugün açıklanan aralık ayı enflasyon verilerini hatırlatarak sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜİK’in açıkladığı verilere göre memur ve emeklilere maaş artış oranının yüzde 16,4 olarak belirlendiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve emeklisinin ve diğer tüm emeklilerin zam oranının yüzde 25 olarak belirlendiğini duyurdu. ATO Congresium’da gerçekleştirilen Sözleşmeliye Kadro Şöleni’nde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında bugün belli olan 2022 yıllık enflasyonunun ardından memur ve emeklisinin ve diğer tüm emeklilerin zam oranının yüzde 25 olarak belirlendiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

2022 yılı enflasyonunu orta vadeli hedefin altında bir gerçekleşme ile kapattık. Üretici fiyatları enflasyonunun Aralık’ta eksi olarak gerçekleşmesi bu alanda da hızlı bir toparlanmanın yaşandığına işaret ediyor. İnşallah enflasyondaki düşüşü seyrinin devam edeceğini hep beraber görmüş olacağız..

Geçtiğimiz yıl memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yapmıştık, sözleşmeli kadro ek gösterge gibi pek çok adımla kamu çalışanlarımıza ilave imkanlar sağlamıştık. Bu seneki memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artışını yüzde 25 olarak belirledik.

KAMUDAKİ SÖZLEŞMELİ PERSONELLER

Kamudaki sözleşmeli personellere alakalı açıklamalarda bulunan Erdoğan, sözleşmeli personellerin birlikte görev yaptığı kadrolu çalışanlarla aynı haklara sahip olacağını bildirdi. Erdoğan, “Geniş bir alanda kamudaki sözleşmeli personelimizin sorunlarına çeşitli çözümler ortaya koyuyoruz. Artık sözleşmelerinin yenilenmemesi gibi bir şeyle karşılaşmayacak. Görevde yükselme, unvan değişikliği sınavına girebilecek. Eş durumu mazereti kullanımı için diğer eşin de kamu personeli olması şartı aranmayacak. İstenmeyen yer değişikliği idare tasarrufuna bırakılmayacak. Sözleşmesi feshedilen personelin doğum sonrası kurumda dönüşte kurumun takdiri durumu görülmeyecek” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNDE İŞTEN ÇIKARILANLAR İŞLERİNE DÖNECEK

Büyükşehir belediyeleri dahil kapının önüne konan işçilerimizi, memurlarımızı gördük. Onların hepsi tekrar yasal düzenlemeyle işlerinin başına dönecek.

Kamu görevlilerimizi enflasyon karşısında asla ezdirmedik. En düşük devlet memuru aylığı sadece 392 Türk Lirası iken biz bunu 2022 Temmuz’unda 9105 TL yaptık. Türkiye’nin son 20 yılı ücretli çalışanların enflasyon karşısında en güçlü olduğu ve asla ezilmediği yıllar olarak tarihe geçmiştir. 2023 seçimleri Türk siyaset sahnesinin Altılı Masa denen 6 benzemezin entrikalarından tamamen kurtuluşumuzun da miladı olacaktır.” diye konuştu..

Erdoğan Açıkladı: Memur ve Emeklilere Yüzde 25 Zam Uygulanacak!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!