EYT’de son durum!

featured

Asgari ücret, emekli ve memur zammı 2022’in belli olmasının ardından gözler 3600 ek gösterge, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için EYT düzenlemesi ve sözleşmeli memura kadro çalışmalarına döndü. Türkiye’de milyonlarca vatandaşı doğrudan veya dolaylı yoldan etkileyecek 3 kritik çalışma için, ‘3600 ek gösterge ne zaman çıkacak, EYT‘de son durum, sözleşmeliye kadro geliyor mu’ soruları gündemdeki sıcaklığını artırdı. Öte yandan çalışma hayatında yeni dönemin kapılarını açacak bu düzenlemeler için tarihler netleşiyor.

2022 yılınına girilmesiyle beraber 3600 ek gösterge, sözleşmeliye kadro ve EYT düzenlemesi için çalışmalar hızlandı. Hükümet, ‘Çalışanlar enflasyona ezdirilmeyecek’ parolasıyla beraber öncelikle asgari ücret, emekli ve memur zammı meselesini çözdü. Şimdi öncelikli gündem 3600 ek gösterge çalışması olarak dikkat çekerken, ardından sözleşmeyi kadro, ardından da EYT düzenlemesi ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesinin çözüme kavuşması bekleniyor.

Milyonlarca kişi, “EYT’de son durum ne, sözleşmeli personel kadro düzenlemesi ne zaman, 3600 ek gösterge son dakika’ başlıklarıyla araştırmalarını sıklaştırdı.

 

 

 

 

 

 

EYT’de son durum!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!