Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

featured

FUE saç ekim yöntemi, başın bir donör bölgesinden (genellikle arka ve yanlardan) sağlıklı foliküller alınarak, saç çizgisi gibi başın inceltici bir bölgesine nakledilerek, dökülen veya incelmiş saçların yerine konan bir saç ekimi işlemidir. FUE saç ekimi, beceri ve hassasiyet gerektiren ve en iyi ve en doğal sonucu elde eden minimal invaziv bir saç ekim seçeneğidir.

FUE ve FUT arasındaki fark nedir?

FUE ve FUT arasındaki fark , foliküler ünite transplantasyonu (FUT) sırasında cerrahın başın arkasından tüm bir donör deri şeridini çıkarması ve saç köklerini bu şeritten çıkarmasıdır. Ancak FUE‘de tek tek foliküller doğrudan kafa derisinden alınır.

FUT‘ta saçın tamamı tek seferde toplanır ve daha sonra ayrı ayrı foliküllere ayrılır. Bu, başın arkası boyunca çok belirgin ve fark edilir bir çizgisel iz bırakır.

FUE sırasında, bir ila dört saçtan oluşan gruplar saç derisinden ayrı ayrı alınır ve kafa derisinin yeni bölgesine ekilir ve burada daha önce büyüyen saç modelini taklit etmeye çalışır. Bu, kafa derisinde çok az veya hiç fark edilmeyen yara izi bırakır.

Yukarıda belirtildiği gibi, FUT ve FUE teknikleri arasında bazı önemli farklılıklar vardır, ancak çok önemli bir benzerlik vardır: Bu prosedürlerin her ikisi de olağanüstü doğal görünümlü ve gerçekçi saç ekimi sonuçları sağlayabilir.

FUE benim için uygun mu?

FUE saç ekimi‘nin sizin için uygun olup olmadığını veya FUE saç ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı bilmek zor olabilir. İhtiyacınız olan şeylerden biri, köklerin alınacağı bir donör alan olarak hizmet etmesi için başın arkasında ve yanlarında sağlıklı saç büyümesidir. Saç rengi, doku ve dalgalılık veya kıvırcıklık gibi diğer faktörler de kozmetik sonucu etkileyebilir.

FUE acıtır mı?

FUE, lokal anestezi altında uygulanan, ağrının en aza indirildiği ve çoğu hastada hiçbir şey hissetmeyen minimal invaziv bir saç cerrahisi işlemidir. Saç ekimi işleminin uygulandığı süre boyunca bilinçli olacaksınız.

FUE’nin maliyeti nedir?

Saç ekimi fiyatları söz konusu olduğunda herkese uyan tek bir fiyat yoktur ve işin ne kadar kapsamlı olduğuna bağlı olarak pahalı bir prosedür olabilir. Maliyet birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. ama ortlama maliyet 9.000 lira ile 14.000 lira arasında değişiklik gösterebilir.

FUE saç ekiminin sonuçları

FUE tedavileri yaygın olarak en iyi saç ekimi tekniklerinden biri olarak bilinir ve sonuçlar kendileri için konuşur. FUE‘yi bu kadar dikkat çekici yapan şey, saçların ekilme şeklidir. Deneyimli uzmanlar, her bir folikülü nereye ve hangi açıyla yerleştireceklerini bilmeleri için ekimden önce saç büyümenizin haritasını dikkatlice çıkarır.

Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!