Hatay’da 205 Saat Sonra Birisi Daha Kurtarıldı!

featured

Deprem felaketinin vurduğu Hatay’da bir kişi daha 205 saatin sonunda mucizevi şekilde enkazdan sağ olarak çıkarıldı. 911 Arama Kurtarma ekipleri tarafından Hatay Antakya’da yapılan çalışmalar sonucunda Cebrail Mahallesi’ndeki bir binanın enkazından çıkarılan yaşlı kadının hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Hayrullah Mahallesi’nde çöken İsabey Apartmanı’nın enkazında çalışmalar yapan Jandarma arama kurtarma timi, Ayşegül Bayır ile iletişim kurdu. Kadına ulaşabilmek adına çalışmalara başlayan ekipler, yaklaşık olarak 5 metre tünel açtı.

Kadına ulaşılması sonrasında sağlık ekipleri tünelden geçerek yaralıya serum takarak müdahale etti. Ayşegül Bayır daha sonra çalışma sonucunda enkazdan çıkarıldı.

Depremden 205 saat sonra mucizevi şekilde kurtulan Ayşegül Bayır, akrabalarını ve kurtarma ekiplerini sevindirdi. Ekipler kadını alkışlarken, akrabaları da sevinç gözyaşları döktü.

Ambulansa konulan kadın, hemen hastanede tedavi altına alındı.

Binbaşı Ali Kaspak, “JAK timleri olarak çok mutluyuz, bizlere de umut oldu. Tekrar yeni canları kurtarmak için canla başla mücadele ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın içi ferah olsun. Son vatandaşımızı çıkarana kadar buradayız.” dedi..

Hatay’da 205 Saat Sonra Birisi Daha Kurtarıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!