İşçi maaşlarına ek zam açıklaması!

featured

Kamu işçişerine müjdeli haber geldi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir canlı yayın programında işçi ücretlerine dair müjdeyi açıkladı. Erdoğan, “Memur sözleşmesinde yaptığımız gibi kamu işçilerinin ücretleri yüzde 2,5’luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28’i bulan bir artış sağlamış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Ekonomide önemli bir değişimi hayata gerçirdik. Ker kesimden insanımızın yaşadığı sıkıntıları bertaraf etmek için de kapsamlı sosyal politikalar geliştiriyoruz ve bunları da uyguluyoruz. Bilindiği üzere Aralık ayında asgari ücrette yüzde 50’nin üzerinde net artış yaptık.

Bununla kalmayıp, çalışanların ücretlerinin asgari ücret seviyesindeki kısmının gelir ve damga vergisinden muaf tutulması uygulamasını başlatmış durumdayız. Yıllık enflasyon yüzde 36 oranında gerçekleştiği için memurların ve emeklilerin gelirlerinde bunu uygun artışlara gittik. Altını çizerek söylüyorum, yıllık değil altı aylık dilim için memur ve emeklilerimizin gelirlerinde yüzde 31 artış sağladık.

Asgari ücret düzeyindeki gelirlerin vergi dışı kalmasıyla elde edilen yakaşık 300 liralık ilaveyle birlikte bu destek oranı daha da yukarı çıkıyor. Böylece memur ve emeklilerimize ciddi bir ilave sosyal destek vermiş olduk.

KADROLU İŞÇİLERİN MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

Kamu işçisi maaşlarına ek zam müjdesini duyuran Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Şimdi burada bir müjde de işçilerimizin toplu sözleşmelerde aldıkları zammın üzerine ortaya çıkan enflasyon farkı zaten eklenecektir.

Memur sözleşmesinde yaptığımız gibi yüzde 2,5’luk bir ilave artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28’i bulan bir artış sağlamış oluyoruz.

Yaklaşık 700 bin kamu işçisini doğrudan ilgilendiren bu artış için gereken düzenleme en kısa sürede yapılacaktır. Özel sektörün de kendi çalışanları için benzer bir iyileştirmeye gideceğine inanıyorum.” dedi..

İşçi maaşlarına ek zam açıklaması!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!