Kızını yaşatmak için mücadele eden annenin feryadı!

featured

Doğuştan karaciğer yetmezliği hastası olan 12 yaşındaki kızı Elif Bilge’yi tedavi ettirmek için mücadele veren anne Leyla Bilge Kılıç, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Kızının biran önce Antalya’ya giderek karaciğer nakli olması gerektiğini vurgulayan anne, maddi imkânsızlıklardan dolayı evladının tedavisini yaptıramadığını söyledi. Bir çocuğunun da engeli olduğunu ve büyük bir çaresizliğin içine düştüğünü kaydeden anne Leyla Bilge Kılıç, “Allah aşkına insanlık öldü mü? Kime sesimi duyurayım ben. Artık sesimi duyan kimse yok mu? Allah için bana yardım edin” diyerek yetkililer ve hayırseverlere seslendi.

Nurullah Ergün / YENİGÜNBatman’da yaşayan Diyarbakırlı Bilge ailesi, doğuştan karaciğer yetmezliği hastası olan kızları için her yerde çare arıyor. Antalya’ya giderek karaciğer nakli olması gereken Elif Bilge’yi (12) tedavi ettirecek maddi imkanları olmayan aile, ne yapacağını bilmiyor. Kızı için çalmadık kapı bırakmayan anne Leyla Bilge Kılıç, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

‘Çaresizim ve çok kötü bir durumdayım’

Yaşamış olduğu maddi imkânsızlıkları Yenigün Haber’e anlatan anne Leyla Bilge Kılıç, “Kızım 12 yaşında ve doğuştan karaciğer yetmezliği hastası. Hastalığı ileri safhaya geldiği için şimdi ise karaciğer nakli olması gerekiyor. Evladımı doğduğu günden beri sürekli hastanelere götürüp getiriyorum. Sürekli farklı hastanelere sevki yapılıyor. Ancak maddi imkânsızlıklardan dolayı kızımı tedavi ettiremiyorum. Eşim şuanda işsiz. 9 yaşında bir çocuğum daha var o da engelli. Yani ne yapacağımı bilemiyorum. Çaresizim ve çok kötü bir durumdayım” dedi.

‘Çalmadık kapı bırakmadım’

Çocuğunu tedavi ettirebilmek için çalmadık kapı bırakmadığını kaydeden anne Kılıç, “Çocuğumu geçenlerde hastaneye götürdüm. Bana biran önce çocuğunuzu Antalya’daki Akdeniz Üniversitesine götürmeniz gerekiyor dendi. Bende çaresiz bir şekilde konuyla ilgili valiliğe başvuruda bulundum, kentteki hayırseverlerin kapasını çaldım. Ancak sadece valilikten bin TL gibi bir rakam yardım aldım. Başka kimseden bir yardım veya destek görmedim” diye konuştu.

‘İnsanlık öldü mü? Allah için bana yardım edin’

Ne yapacağını bilmediğini vurgulayan anne Leyla Bilge Kılıç, “Ben bu parayla kızımı nasıl Antalya’ya götürüp tedavi ettireceğim. Allah aşkına insanlık öldü mü? Kime sesimi duyurayım ben. Artık sesimi duyan kimse yok mu diyorum kendime. Allah için bana yardım edin. Çocuğum gözümün önünde eriyip gidiyor ve çaresizce seyrediyorum. Allah sizden razı olsun, bana yardım edin. Sesimi hayırsever ve duyarlı her kese duyurmak istiyorum. Bir çok kadın benim gibi annedir. Bari onlar benim ve çocuğumun sesini duysun ve bize yardımcı olsunlar. Yıllardır maddi imkânsızlıklar içinde hastane hastane dolaşıyoruz zaten. Ancak artık gücümüz kalmadı” İfadelerini kullandı.

Kızını yaşatmak için mücadele eden annenin feryadı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!