Konut Kampanyasıyla Beraber, Satılık Ev Fiyatları da Arttı!

featured

Orta gelirliye yönelik olarak açıklanan konut kampanyası, piyasadaki satılık ev fiyatlarının da artmasına neden oldu.. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklama yapıldı. Kampanya sonrasında satılık konut fiyatlarında ortalama 100 bin ile 500 bin TL arasında artış yaşandı. İşte detaylar..

Orta gelirliye konut kampanyasının detayları geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı. Kampanya sonrası satılık konut fiyatlarında 100 bin ile 500 bin TL arasında artış yaşandı.

Sadece sıfır dairelerin fiyatı değil, ikinci el daire fiyatları da arttı.

Proje açıklanmadan önce Ankara Gölbaşı’ndaki bir dairenin fiyatı 2 milyon 399 bin TL iken, projeyle kredi oranının 0,69 olduğu belirtilince evlerin fiyatı en az 100 bin TL yükseldi.

Garimenkul uzmanı Cem Koçyiğitoğlu, “Sıfır bina ilanlarından 10 tane bina seçin, arayın. 3-4’ü ya satıldı ya da artık o fiyat değil diyecek. 300 bin, 500 bin TL artıranlar var” dedi.

Kanal D Haber’ine haberine göre, proje sadece sıfır daireleri kapsıyor ama ikinci elde de fiyatlar arttı. Proje öncesi 870 bin TL olan evin fiyatı projenin açıklanmasıyla 950 bin TL’ye çıkarıldı.

Konut Kampanyasıyla Beraber, Satılık Ev Fiyatları da Arttı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!