Konya’da Deprem Meydana Geldi!

Konya’da Deprem Meydana Geldi!
31 Ocak 2022 13:59 | Son Güncellenme: 15 Temmuz 2022 14:02

Konya‘nın meram ilçesinden deprem meydana geldi. Merkez üssü Meram ilçesi olan depremin büyüklüğünü AFAD 4.2 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünün 4.1 olduğunu açıkladı. Deprem Isparta, Karaman ve Ankara’da da hissedildi. Konya Valiliğinden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay‘dan deprem sonrasında ilk açıklama geldi.

Konya’da meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremin hemen sonrası Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada “İlimiz Meram ilçesinde saat 12:30 sıralarında 4.2 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. An itibariyle herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Taramalarımız şu anda devam etmektedir. Meram ilçesi ve çevresinde depremi hisseden hemşehrilerimize geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.” denildi.

Elâzığ'da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kızılören mahallemizde meydana gelen, şehir merkezi ile çevre yerleşim yerlerinde de hissedilen bir deprem yaşamdı. Şuan Herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil; çok şükür. Hepimize geçmiş olsun. Allah beterinden muhafaza etsin.” ifadelerini kullandı.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.