Malatya’da 4.7 Büyüklüğündeki Deprem Diyarbakır’da Hissedildi

featured

Son dakika haberi.. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Malatya‘da bir kez daha deprem oldu. Kandilli Rasathanesi’nin yaptığı son dakika açıklamada Pütürge ilçesinde saat 23.25’de 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Diyarbakır‘ın bazı kesimlerinde de hissedildi. İşte detaylar..

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 kentimizde büyük kayıplara yol açan 7.7 ve 7.6’lık depremler sonrası, Malatya’da ilinde ağır hasara neden olmuştu. Kentte binlerce bina yerle bir olurken, yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Depremin yerle bir ettiği Malatya, bu gece bir daha sallandı.

DEPREMİN DERİNLİĞİ YAKLAŞIK OLARAK 7 KİLOMETRE


Pütürge ilçesinde saat 23.25’te 4.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD, depremin derinliğini 7 kilometre olarak duyururken, şu ana kadar vatandaşlar tarafından olumsuz bir ihbar gelmedi.

MALATYA’DA DEPREM SONRASI KAÇ BİNA YIKILDI?

Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentteki binaların durumuyla alakalı son durumları paylaştı. Kentte yaklaşık olarak 3 bin 670 binanın yıkıldığı, 22 bin 326 ağır hasarlı bina, 2 bin 205 orta hasarlı binanın tespit edildiği, acil olarak yıkılacak bina sayısının ise 358 olduğu açıklanmıştı.

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Malatya’da 4.7 Büyüklüğündeki Deprem Diyarbakır’da Hissedildi
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!