Medeniyetler Kenti Diyarbakır Artık Tescilli Marka

featured

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır’ın “Medeniyetler Kenti” olduğu yönündeki başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendiğini duyurdu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) kısa bir süre önce Tük Patent rve Marka Kurumu’na başvurarak, Diyarbakır’ın “medeniyetler kenti” olarak tescillenmesini istedi. Alınan talep kurum tarafından kabul edildi, Diyarbakırmedeniyetler kenti” olarak tescillendi. DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “Bağrında çağlar boyu yaşamış ve izlerini taşlara nakşetmiş 33 kavmin kültürel ve tarihsel değerleri ile kadim bir medeniyetler kenti olan Diyarbakır hinterlandı ile birlikte 12 bin 500 yıllık geçmişi ile de önemli bir kenttir.

Surları, camileri, medreseleri, kiliseleri, köprüleri ve daha birçok somut kültürel mirası ile UNESCO Kültürel Mirası Listesinde yer alan kentimiz Diyarbakır, şimdi de ‘Medeniyetler Kenti’ olarak tescillenmiş oldu” dedi. Kaya, Diyarbakır’ın bu karardan sonra turizm sektörü başta olmak üzere, kentin ekonomi anlamında da gelişeceğini söyledi.

Medeniyetler Kenti Diyarbakır Artık Tescilli Marka
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!