Meteoroloji Diyarbakır ve Batman Dahil 15 Kenti Uyardı

Aralarında Diyarbakır’ın da bulunduğu 15 kent için sarı kodlu uyarı yapan Meteoroloji Genel müdürlüğü, hava sıcaklıklarının da batı bölgelerinde düşeceği Güneydoğu Anadolu’da ise artacağı tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz bölgesi ve bölge illerinde toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, hava kalitesinin düşmesi, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuz olaylar, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Pazartesi günü yurt genelinde yağışlı havanın etkili olması beklenirken hava sıcaklıkları da batı bölgelerde düşeceği doğu bölgelerde ise artacağı tahmin edildiği açıklandı.

Yağışlı havanın perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesi beklenirken hava sıcaklıklarının da batı bölgelerinde yaklaşık 6-8 derece artması bekleniyor.

15 İL İÇİN SARI KODLU UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Bingöl, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, Gaziantep, Malatya, K.Maraş, Mardin, Şanlıurfa, Tunceli, Batman, Kilis ve Osmaniye illeri için sarı kodlu uyarı yayınladı.

Meteoroloji Diyarbakır ve Batman Dahil 15 Kenti Uyardı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!