Meteoroloji’den 54 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı Yapıldı

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havaların bugünden sonra düşmesi bekleniyor. Yurdun batı kesimlerinden başlayarak sıcaklık düşüşüyle beraber yer yer sağanak, kar yağışı ve şiddetli rüzgarların görüleceği bildirildi.

Türkiye‘nin bugün kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kurumu tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu,Ege, Marmara, İç Anadolu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz ile Ağrı, Hakkari , Van ve Adıyaman çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yarın Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Akdeniz ile Adana’nın kuzey ve doğusu, Ege,Osmaniye, Hatay, K. Maraş’ın güney ve batısı, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Kırklareli, Düzce, Zonguldak, Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

54 İL İÇİN SARI KODLU UYARI YAPILDI!

MGM tarafından 54 il için sarı kodlu kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı.

SARI KODLA UYARI YAPILAN İLLER ŞÖYLE SIRALANDI: Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Amasya, Balıkesir,  Bolu, Burdur, Bursa, Bilecik,Çanakkale, Çorum, Denizli, Çankırı, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Maraş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Yalova, Karabük, Osmaniye, Düzce illeri.

Meteoroloji’den 54 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı Yapıldı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!