Meteoroloji’den Diyarbakır İçin ‘Zirai Don’ Uyarısı Yapıldı

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden Diyarbakır için “zirai don” uyarısı yapıldı.

Diyarbakır Bölge Tahmin vde Uyarı Merkezinden yapılan son dakika yazılı açıklamada, son değerlendirmelere göre Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk havayla birlikte 29 Mart Çarşamba gününden itibaren bölgede hafif zirai don beklendiği ifade edildi.

Yapılan detaylı açıklamada, tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşların başta olmak üzere zirai don tehlikesine karşı tedbirli olunması gerektiği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçeler için hazırlanan sıcaklık tahminlerinin dikkatle takip edilmesi gerektiği belirtildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Manisa, Çanakkale’nin doğusu, İzmir’in iç kesimleri ile güney kesimleri başta olmak üzere Bursa’da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji’den Diyarbakır İçin ‘Zirai Don’ Uyarısı Yapıldı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!