Nedim Sarı Hoca Hakk’a Yürüdü!

featured

Diyarbakır’ın çok sevilen ve cemaatinin kalbinde taht kuran fedakâr hocası Bediüzzaman Camii imamı Nedim Sarı hoca Hakkın rahmetine kavuştu.

Bir süre önce koronavirüse yakalanan Nedim hoca, şifayı bulmuştu. Daha sonra mide kanaması geçiren Nedim hoca yine tedavi gördükten sonra iyileşmiş ancak kısa bir süre sonra tekrar koronavirüse yakalandı ve aynı gün içinde entübe oldu ardından vefat etti.

Nedim hocanın cenazesi bugün Diyarbakır’da kılınan ikindi namazının ardından Yeniköy mezarlığında defnedildi.

Milletin imanı için hem dünyasını hem ahiretini feda etti

53 yaşında olan Nedim Sarı hoca, caminin adını taşıyan Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini anma programlarına da ev sahipliği yapıyordu. Nedim Hoca, bir programda şöyle konuşmuştu:

Üstad Bediüzzaman‘ın derdi milletin imanı ve selametidir. Kendisi diyor ki biz hayatımızı öyle bir şeye vakfetmişiz ki, güneşten daha parlak, saadeti ebediyeden daha tatlıdır. Güneş gibi hakikat-i imaniye ve Kur’aniye yeryüzündeki ışıkların cazibesine tabi ve alet olmadığı gibi, o hakikati bilen ve anlayan insanlar değil küreyi arza, kâinata bile alet etmezler diyordu. Milletin imanı için hem dünyasını hem ahiretini feda etti.”

 

Nedim Sarı Hoca Hakk’a Yürüdü!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!