Sanat Sokağı eski günlerine dönüyor

featured

Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi esnaf ve vatandaşlarının talebi üzerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyonu ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Sanat Sokağı’nda 14 Aralık 2020 tarihinde yenileme çalışmaları başlattı. Çalışmalar devam ettiği Sanat Sokağı’nda görüştüğümüz esnaf ve vatandaşlar, “Çalışmalardan memnunuz biran önce bitmesini bekliyoruz. Sanat Sokağı eskisi gibi cıvıl cıvıl olsun. Adı gibi sanatsal etkinlikler yapılsın istiyoruz” dedi.

 ‘Hareketli günlere döneceğiz’

Vatandaş Remzi Karaman, çalışmaları beğendiğini şu cümlelerle dile getirdi: “Sanat Sokağı’ndaki çalışmaları beğeniyorum. Ortaya güzel bir projenin çıkacağını düşünüyorum. Projeye göre yapılırsa eski hareketli günlere geri döneceğiz. Sokaktaki çalışmalar nedeniyle esnaf bir süredir iş yapamıyor. Tez zamanda çalışmalar biterse esnafın işleri düzelecek, daha güzel bir sokak olacak ve insanlar gelip burada oturabilecekler. Belediyenin çalışmalarını takip ediyoruz ve beğeniyoruz.”

‘Projeye dair umudum yok’

Sanat Sokağı’nda daha önce 4 kez yenileme çalışması yapıldığını söyleyen Mikail Baran, “Sanat Sokağı’nın eski günlerine dönmesi çok zor olacak. Burada 4 kez yenileme çalışması yapıldı. Yeni projeden pek beklentim yok çünkü ilerleyen süreçte yeni bir yenileme çalışması yapılacağını düşünüyorum. Ne yazık ki bu sokakta sürekli çalışmalar oluyor ama hiçbirinde güzel bir sonuç alınmadı” diye konuştu.

‘Kaymakam sürekli ziyarete geliyor’

Ofis ve Sanat Sokağını Güzelleştirme ve Koruma Derneği  Başkan Yardımcısı Cemal Akın, beklentilerini şu cümlelerle dile getirdi: “Sokağın yakın zamanda tamamlanmasını istiyoruz. Çalışmalardan ve projeden memnunuz. Kaymakamımız atandığı günden bizimle sürekli görüşüyor, sorunlarımızı dinliyor. Çalışmaları yakından takip ediyor, kaymakam sürekli ziyarete geliyor. Sanat Sokağı’nın esnaf ve vatandaşları sokağa sahip çıkarsa eski günlerimize yakın zamanda döneriz. Sokakta sanatsal etkinliklerin artması için esnaflar olarak belediyeden talepte bulunacağız. Yetkililer bize sanatsal etkinlikler konusunda daima destek vereceklerini söylediler.”

Sanat Sokağı eski günlerine dönüyor
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!