PFDK’dan Amedspor ve Şanlıurfaspor’a Ceza Yağdı!

featured

Türkiye Futbol Federasyonu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararlarını açıklandı. Alınan kararda, Şanlıurfaspor Kulübü görevlisi Ali Kırmızı’ya 3 bin tl, Amedspor’a toplamda 74 bin tl ceza verildi. İşte detaylar..

AMEDSPOR’A 74 BİN TL PARA CEZASI İLE 1 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMAZ CEZASI VERİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulundan yapılan son dakika açıklamada şu ifadelere yer verildi; Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün, 29.01.2023 tarihinde Diyarbakır‘da oynanan Amed Sportif Faaliyetler-Şanlıurfaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup maçında, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez olmasından dolayı 8.000.-TL Para Cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabaka içerisinde Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu sahadaki olayları nedeniyle yapılacak olan 1 Resmi Müsabakayı Kendi Sahasında Seyircisiz Oynama Cezası ile cezalandırılması, Aynı müsabakada Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından ötürü ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesi sebebiyle 28.000.-TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün, Diyarbakır stadyumu‘na usulsüz bir şekilde seyirci alınmasından dolayı38.000.-TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.’’ açıklaması yapıldı.

PFDK’dan Amedspor ve Şanlıurfaspor’a Ceza Yağdı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!