Protokol İmzalandı.. Diyarbakır’a Yeni Bir Okul Yapılacak!

featured

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesi Bozek Mahallesinde 8 Derslikli bir okul yapılacağı açıklandı. Yenişehir Belediyesi tarafından yapılacak olan okulun yapımı için Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandığı duyuruldu.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından Yenişehir ilçesi Bozek Mahallesinde 8 Derslikli okulun yapımı için Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Protokol imzalandı. Yenişehir ilçesi Bozek Mahallesinde yapımına başlanan 8 Derslikli Okul Yapımı Protokolü Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında, Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci ile Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali arasında imzalandı. Eğitime Dost Belediyecilik anlayışıyla 8 Derslikli okulun inşasına başladıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, okulu 2023-2024 Eğitim öğretim yılına yetiştireceklerini söyledi.

240 öğrenci kapasiteli okul yapılacak

8 Derslikli okulun 240 öğrenci kapasiteli olduğunu ekleyen Başkan Beşikci, ‘’Öncelikle eğitime verdikleri desteklerden ötürü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Valimiz Ali İhsan Su’ya minnetlerimizi sunuyoruz. Yenişehir ilçemize İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir okul daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yenişehir ilçemizin Bozek Mahallesinde yapımına başladığımız 8 Derslikli okulumuz 240 öğrenci kapasitesine sahip olacak. Okulumuzun içerisinde dersliklerimizin yanı sıra laboratuvar, kütüphane, atölye ve çok amaçlı salonumuz da bulunacak. Protokolümüz kapsamında okulumuzu 240 gün içerisinde Yenişehir’li hemşehrilerimizin hizmetine açacağız. Şimdiden ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederim. İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali’ye de desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim’’ ifadelerinde bulundu. (Yenişehir Belediyesi Basın)

Protokol İmzalandı.. Diyarbakır’a Yeni Bir Okul Yapılacak!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!