Sgk Uyardı Hemen Güncelleyin!

featured

SGK‘dan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir son dakika duyurusu geldi. Vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde herhangi bir sorun yaşamaması için uyarıda bulunan SGK, e-Devlet üzerinden adres bilgilerinin kontrol edilip hemen güncellenmesi gerektiğini belirtti. Adres bilgisi yanlış ya da eksik olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu‘ndan yapılan açıklamada , Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu‘na göre, kişilerin SGK’nın hizmetlerinden yararlanabilmesi için Türkiye’de ikamet zorunluluğu bulunduğu hatırlatıldı. SGK’dan vatandaşlara adres bilgilerinin kontrol edilip, gerekli durumda güncellenmesi gerektiği uyarısı geldi. Güncelleme yapmayanlar vatandaşlar sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak.

HEMEN BİLGİLERNİZİ GÜNCELLEYİN UYARISI!

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri için Türkiye’de ikamet etme şartı bulunmakta. Genel sağlık sigortasına ait hak sahipliği işlemleri, kişilerin Türkiye’de ikamet ettiğine dair Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sistemi‘nde (AKS) yer alan bilgileri esas alınarak tüm bu işlemler yapılıyor.

VATANDAŞLARIN E-DEVLET ÜZERİNDEN GÜNCELLENMESİ GEREKİYOR

Genel sağlık sigortalısı sayılanların sağlık aktivasyon işlemleri (ikili sosyal güvenlik sözleşmesi yapılmış olan ülkelerde ikamet edenler hariç) elektronik ortamda AKS adres bilgileri kontrol edilerek sağlık hizmetlerinden faydalandırılmasına yönelik sistemsel düzenlemeler yapılması gerekiyor. Bu nedenle vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde herhangi bir sıkıntı yaşamamaları ve sorunsuz hizmet alabilmeleri için adres bilgilerini e-Devlet Kapısı üzerinden veya nüfus müdürlüklerinden kontrol ederek hızlı bir şekilde güncellemeleri gerekiyor.

Sgk Uyardı Hemen Güncelleyin!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!