Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Kararını Açıklıyor..

featured

Son dakika gelişmesi.. Türkiye sandık başına gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamalarda 2023 seçimleri için 14 Mayıs 2023 tarihini işaret ederek 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerin ardından seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği herkes tarafından merak edilmişti. Erdoğan depremlerden sonra da 14 Mayıs tarihini işaret ederken resmi açıklama için gözler Erdoğan’ın bugünkü yapacağı konuşmaya çevrildi. Erdoğan seçim adına kritik kararı imzalamak ve duyurmak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kameralar karşısına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasına ilişkin kararı bugün imzaladı. Karar, bu gece 12’den sonra Resmi Gazete‘de yayımlanacak ve 14 Mayıs’ta vatandaşlar sandığa gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı imzalamasının ardından yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

Biraz önce 18 Haziran 2023 tarihinde yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs’ta yenilenmesi kararını imzalamış bulunuyorum. Yarınki Resmi Gazete’de yayımlanacak bu önemli karar sonrasında YSK 2 aylık seçim takvimini başlatacak. İnşallah 14 Mayıs’ta milletimiz cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçmek üzere sandık başına gidecek.

Ülkemizin 6 Şubat tarihinde yaşadığı 2 büyük deprem seçim tarihiyle alakalı olarak tartışmaları gündemimizden çıkardı.

Yapılan planlamaya göre bu sürecin ardından hemen YSK kurulu toplanacak. Kurul, Cumhurbaşkanının seçimlerin yenilenmesi kararına dayanarak 14 Mayıs 2023 tarihinde seçimlerin yapılmasına hükmedecek.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Kararını Açıklıyor..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!