Son Dakika.. Diyarbakır’da Kriz Masası Kuruldu!

featured
G??N A??ARDI, 7 KATLI APARTMANIN ENKAZI ORTAYA ??IKTI

Diyarbakır’da yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu ise, kriz masası kurduğunu açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli 7.4 büyüklüğündeki büyük depremin etkisiyle Diyarbakır’da 7 binanın yıkıldığı açıklandı. Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, kriz masası kurduğunu bildirdi. Kriz masasından yapılan açıklamada, halkı toplama alanlarında beklemeye çağırdı. Sağduyu çağrısını yapan kriz masası, vatandaşları kurtarma ekiplerine yardımcı olmaya davet etti. Yapılan son dakika açıklamada, “Kentimize başta olmak üzere depremden etkilenen yurttaşlarımıza destekte bulunmak isteyen yurttaşlarımız, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’na ulaşabilir” denildi.

Bu arada Adana Valiliği de depremle alakalı bir kriz masası oluşturdu. Vali Dr. Süleyman Elban başkandığında kurulan kriz masası cepte ben yönelik bilgi ve bulguları derlemeye çalışıyor.

Kesin olmamakla beraber Adana’da okulların bugün tatil edileceği de söylendi.
Diğer yandan Vali Elban, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ilimizde de hissedilen deprem için tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Lütfen binalarımızı terkedip güvenli olan yerlerde bekleyelim. Başta ana yollarımız olmak üzere yolları açık tutmaya özen gösterelim.” açıklaması yaptı

Son Dakika.. Diyarbakır’da Kriz Masası Kuruldu!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!