Twitter’da Organik Takipçi Arttırmanın Püf Noktaları!

featured

Twitter, dünyanın en önemli sosyal medya uygulamalarından biridir. 2022 itibariyle, Twitter platformunun çoğu ABD‘den olmak üzere 396 milyondan fazla kullanıcısı var.

Bağlanmak ve içgörülerinizi paylaşmak için geniş bir kitleye sahip olmak artık sadece eğlenceli bir hobi değil. Günümüzde, büyük bir Twitter takipçi tabanı, para kazanabileceğiniz ve piyasadan bilgi edinmek ve güvenilir bir sosyal statü oluşturmak için kullanabileceğiniz bir varlıktır.

Twitter stratejinize odaklanmanız için iyi bir neden var; Raporlar, işletmeler için Twitter’ın, sosyal medyadaki potansiyel müşterilerin %82’sinin Twitter’dan gelmesiyle, Facebook ve LinkedIn‘i 9’a 1 geride bırakan zengin bir iş potansiyeli kaynağı sağladığını gösteriyor.

Twitter, pazarlamanızda size yardımcı olacak bir dizi faydalı araç üretti. Yaratıcı olarak ve bu araçları nasıl kullanacağınızı bilerek, yalnızca takipçilerinizi hızla büyütmekle kalmaz, aynı zamanda satışlarınızı ve olası satış yaratmanızı da iyileştirebilirsiniz. Daha fazla takipçi edinmek istiyorsanız içeriğinize, Twitter hesabınıza ve pazarlama temas noktalarınıza daha fazla maruz kalmanız gerekir.

Peki Twitter’da takipçi nasıl kazanılır?

Kısa dikkat süreleri ve sert rekabet arasında, önünüzdeki yol zor ama imkansız değil. Yine de otantik ve sadık takipçileri çeken ilgi çekici bir Twitter hesabı oluşturabilirsiniz. Gelelim kitlemizi büyütmek için yapacağımız en etkili yöntemlere..

1: Twitter profilinizi optimize edin

Profil verileriniz, Twitter takipçilerinin hesabınıza gittiklerinde gördükleri ilk şeydir, kişiliğinizi görürler, bu nedenle Twitter profiliniz çeşitli gereksinimlere yanıt vermelidir:

  • Markanızın ne yaptığını iletmelidir.
  • Marka imajınızı ve tonunuzu sunmalıdır.
  • Takipçilerinize sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinme ve amacınız onları dönüştürmek, ürününüzü satın almak ve daha sadık müşteriler elde etmek için fırsatlar vermelidir.

2: Mükemmel bir profil resmi seçin

Bir resim bin kelime söylüyor ve profil resminiz marka kişiliğiniz hakkında bin kelime söylüyor: bunların iyi kelimeler olduğundan emin olun. Markalar, logolarını düzenli olarak Twitter profil resmi olarak kullanırlar – bu, markalaşmaya yardımcı olur ve marka bilinirliğini artırır.

3: Göz alıcı bir biyografi yazın

Twitter biyografinize yalnızca 160 karakter ekleyebilirsiniz, bu yüzden onları sayın. Biyografiniz, markanızın marka sesinizde ne yaptığını kısaca açıklamalıdır. Varsa, marka hashtag’lerinizden de bahsetmelidir. Bazı durumlarda, ne hakkında tweet attığınızı belirtmek iyi bir fikirdir: sektör haberleri, kendi ürünleriniz, iş hikayeniz, hatta ayrıntıları paylaşmaya izin veren müşterilerinizden gelen vakalar vb.

4: Diğer sosyal ağlarınıza bağlantı kurun

Sosyal medya hesaplarınızı Twitter‘a bağlayın. Facebook (en son Tweetleri gösteren bölüm veya sekme hakkında) ve diğer sosyal ağlar, örneğin Linkedin. İnsanların sizinle bağlantı kurmasını kolaylaştırın ve daha fazla insan sizi takip etsin.

5: Düzenli olarak harika içerikler gönderin.

Markanıza uygun kaliteli içerik yayınlayın – bu, fark edilmenize yardımcı olur ve insanların harika içerikleri takipçilerine Retweet etmeleri ve sizden bahsetmeleri daha olasıdır.
Web’deki diğer iyi makalelere atıfta bulunun, başkalarının tweet’lerine yorum yapın ve sadece kendiniz hakkında değil, başkaları hakkında konuşun.

6: Hashtag’leri kullanın

Daha Fazla Twitter Takipçisi Almak İçin Hashtag’leri Kullanın

İnsanların önemli konularda arama yapmasına yardımcı olmak için Twitter’da genellikle bir hashtag kullanılır. Boşluksuz, bir anahtar kelimenin veya tümcenin önündeki # işaretidir.

Örneğin, #haber ve #market her ikisi de hashtag’dir.

Hedef kitlenizin düzenli olarak takip ettiği ve kullandığı hashtag’leri kullanarak nasıl daha fazla Twitter takipçisi kazanabileceğinizi yakında öğreneceksiniz. En iyi 20 hashtag’i görmek için Pinterest’teki bir infografik için bu bağlantıyı tıklayın bir infografik için bu bağlantıyı tıklayın . Anahtar eylem: İçerik kategorilerinize de uyan 5-6 hashtag’e odaklanın ve hangilerinin en iyi yanıtı aldığını izleyin.

7: İnsanlara sorun.

Düşündüğünüzün aksine, insanların Retweetlemeleri istenmesine iyi tepki veriyor.

8: İnsanları takip edin.

Başkalarını takip etmezseniz, aşağıdakileri geliştirme şansınızı kaçırıyorsunuz demektir. Bunun kulağa basit geldiğini biliyorum ama Twitter için hedef ve hedefler belirlemek çok önemli. Hedef kitleniz olan kişileri takip edin ve onlarla ilişki kurmaya başlayın.

9: Tutarlı gönderi

Düzenli bir gönderi modeli, hedef kitlenizin katılımını artırabilir. Bu nedenle, içerik oluşturma işleminizi önceden planlayın ve bir editoryal takvim geliştirin. Göndermeniz gereken her günü ve o gün ne tür içeriğin gittiğini gösteren bir takvim.

Bayramda da paylaşmayı unutmayın. Her zamankinden farklı ve orijinal bir şey bulmaya çalışın.

Farklı tweet fikirleri üzerinde beyin fırtınası yapmak ve tüm içeriğinizi tek bir yerde planlamak için Twitter’daki Organik Tweetler başlangıç ​​setini kullanın. En iyi uygulama, günde 1 ila 2 kez göndermenin en iyi sonucu verdiğini ancak 3 ila 5 defadan fazla olmadığını gösteriyor.

10: Gönderin ve etkileşim kurun

Sayısız diğer işletme başka bir yaygın hata yapıyor. Editoryal takvimlerini oluşturup düzenli olarak gönderi paylaştıklarında, ilk birkaç saat hedef kitleleriyle etkileşimde kalmayı unuturlar.

Ayrıca gönderi paylaştıktan sonra en az 1 saat ulaşılabilir olmak ve hedef kitlenizle etkileşime geçmek önemlidir. Sorularını yanıtlamalarına ve en çok ihtiyaç duydukları anda orada olmalarına yardımcı olun.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da aynı sektördeki diğer ilginç ve başarılı markaları takip etmektir. Diğer gönderileri retweetlemek için biraz zaman ayırın.

Belirli bir markayı takip eden diğer kişilerin içeriğinizi fark etmesini istiyorsanız, duyuruları kullanın. Sonuç olarak adı geçen markalar geri dönüş yapabilir ve onları takip eden kişiler tweetlerinizi fark edebilir.

11: Takipçi kampanyaları

Twitter takipçilerinizi organik olarak büyütmek zaman ve enerji tüketebilir. Bütçeniz izin veriyorsa, bir takipçi kampanyasıyla hesabınızı güçlendirin.

Twitter hesabınızı tanıtın ve belirlenen zaman dilimi içinde belirli bir bütçeyle takipçilerinizi etkin bir şekilde büyütün. Bunun en iyi yanı, yalnızca bireyler markanızı takip ettiğinde ödeme yapmanızdır. Durumunuz için neyin işe yaradığını görün, demografi ve anahtar kelimeler gibi farklı ayarlarla denemeler yapın.

Ancak bu kampanyaları yürütürken amacınızın satıştan çok takipçi artırmak olduğunu unutmayın. Ve ikinci seçenek, bu tür reklamlar yayınlanırken çalışmayacaktır.

12: Markaları etiketleyin

Belki de hangi markayla işbirliği yapmak istediğinizi zaten biliyorsunuzdur, ancak onlara nasıl yaklaşmanın doğru yolunu bilmiyorsunuzdur.

Onları tweetlerinizde etiketlemeyi düşünün, sizi fark edebilirler. Ayrıca içeriklerini retweetlemeyi deneyebilir veya sadece onlara DM atabilir ve kim bilir markanızla gelecekteki işbirliği için kaydolabilirler.

13: Konumunuzu ekleyin (yerel işletmeler için)

Gerçek bir iş yapıyorsanız veya belirli bir alanı hedefliyorsanız, konumunuzu biyografide belirtmek çok önemlidir. Yalnızca hedef kitlenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Twitter algoritmasının tweet’lerinizi yerel haberler olarak önermesine ve bunları şehriniz/bölgenizle ilgili Konular için seçmesine olanak tanır. Bu şekilde (henüz) sizi takip etmeseler bile onların Twitter özet akışında görüneceksiniz, bu yüzden bu fırsatı ihmal etmeyin.

14: Görsel içerik gönderin

İşte daha fazla takipçi elde etmek için başka bir ücretsiz Twitter hilesi – resimler ve videolar için gidin.

Twitter’daki video içeriğinin retweet edilme olasılığı 6 kat daha fazla ! Ayrıca, resimli tweet’ler %35 daha fazla etkileşim alır . Dolayısıyla, sosyal medya pazarlamanız için sadece düz metne güvenemezsiniz.

15: Twitter hesabınızı diğer sosyal medya platformlarında tanıtın

Twitter’da yeniyseniz veya yalnızca Twitter takipçilerini artırmak istiyorsanız, içeriğinizi birden çok sosyal medya profilinde çapraz tanıtmak isteyeceksiniz. Sosyal medya kullanıcılarının çoğunluğunun, iletişimde kalmak için etkinleştirdikleri birden fazla hesabı vardır.

Twitter’daysanız bu, Facebook, Instagram, TikTok veya başka herhangi bir sosyal medya uygulamasını karışıma dahil edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Facebook takipçilerinizi Twitter hedef kitlenizin bir parçası olmaya davet etmek, muhtemelen sosyal medya stratejinizde önemli bir hamle olacaktır .

16: Spam olmaktan kaçının

Ücretsiz olarak daha fazla Twitter takipçisi edinmenin bir başka yolu da gönderilerinizle spam yapmaktan kaçınmaktır.

Twitter’ın neleri spam olarak saydığını bilmiyorsanız, işte size kısa bir kılavuz:

Başka bir içerik olmadan sürekli tweetleme bağlantıları
Aynı içeriği birden fazla hesap kullanarak tweetleme
Çok sayıda yinelenen tweet gönderme
Sahte Twitter etkileşimleri oluşturmak için sahte hesaplar oluşturmak (takip, retweet, beğeni vb.)
Twitter etkileşimlerini satın almaya veya yapay olarak şişirmeye çalışmak
Çok sayıda istenmeyen yanıt veya bahsetme yapmak
Çok sayıda güncelleme yayınlayarak Twitter trendlerini manipüle etmeye çalışmak
Size daha fazla Twitter etkileşimi sağladığını iddia eden üçüncü taraf hizmetlerini kullanmaya veya reklamını yapmaya çalışmak

Twitter Takipçi Satın Almalı mısınız?

Hiçbir zaman. Twitter’da sahte takipçi satın almak, gerçek kullanıcılar sayfanıza rastladığında ve şişirilmiş sayının arkasındaki nedeni kontrol ettiğinde yalnızca gölgeli görünmekle kalmaz, aynı zamanda size hiçbir faydası olmayan bir sürü sahte hesap da kazandırır.

Twitter takipçileri satın almak size içeriğinizle ilgilenmeyen bot hesapları verir. Ayrıca, Twitter’ın güncellemeleri ile, onların da hemen silinme olasılığı vardır, bu nedenle paranız boşa gidecektir.

Twitter’da Organik Takipçi Arttırmanın Püf Noktaları!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!