AFAD 6 İlin Daha Afet Bölgesi İlan Edildiğini Açıkladı!

featured

6 Şubat depremi nedeniyle Kayseri, Bingöl, Tunceli, Mardin, Niğde, Batman illerininde afet bölgesi ilan edildiği AFAD tarafından duyuruldu.

AFAD yaptığı yazılı açıklamada, 6.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yaşanan yıkım ve can kayıpları sonrasında, 11 ilin ve Sivas’ın Gürün ilçesi hariç olmak üzere, depremden etkilenen Kayseri, Bingöl, Mardin, Niğde, Tunceli ve Batman illerinin de genel hayata etkili afet bölgesi kabul edildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“06.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketleri nedeniyle yaşanan yıkım ve can kayıpları üzerine, 11 ilimiz ve Sivas ili Gürün ilçemiz Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak kabul edilmiştir.

Söz konusu depremler 11 ilimiz dışındaki bazı illerimizi de etkilemiş olup, hasar tespit çalışmaları neticesinde;

Kayseri, Bingöl, Tunceli, Mardin, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir.

Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilmiştir.” açıklamalarına yer verildi.

AFAD 6 İlin Daha Afet Bölgesi İlan Edildiğini Açıkladı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!