Togg’da İlk Teslimat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yapıldı!

featured

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Togg, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edildi. Erdoğan, Togg’un bugünden itibaren yollarda görülmeye başlanacağını ifade ederek”Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine hep birlikte şahitlik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg’un teslimat süreci başladı. İlk teslimat ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile beraber verdikleri ilk sipariş olan Anadolu kırmızısı Togg canlı yayında teslim edildi.

Anadolu renk akıllı cihazın ruhsat ve anahtarı, özel teslimat kutusu içinde Emine Erdoğan’a takdim edildi.

İkinci Gemlik rengi araç ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracı olacak.

Beştepe’deki törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın ilk meyvelerinden olan Togg’un ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

RABBİM TEKERİNE TAŞ DEĞDİRMESİN

Tasarımı, fabrikası herşeyi yapıldı, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Togg tüm testleri alnının akıyla vermiş özel bir otomobildir. Togg, ülkemizin teknolojik gelişiminin, ekonomik kalkınmasının ve küresel itibarının sembolü olarak doğmuş, gelişmiş ve bugünkü seviyesine ulaşmıştır. İnşallah bugünden itibaren Togg’u yollarda görmeye başlıyoruz. Yolun da bahtın da açık olsun diyorum Togg, Rabbim tekerine taş değdirmesin diyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşma sonrasında Togg’un direksiyonuna geçerek eşi Emine Erdoğan ile birlikte Beştepe’de aracı kullandı.

Togg’da İlk Teslimat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yapıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!