Son Dakika! Diyarbakır’a Toz Taşınımı Uyarısı Yapıldı..

Meteoroloji, yarından itibaren Diyarbakır’ın da aralarında olduğu birçok kent için kuvvetli rüzgar ve toz aşınımı beklendiğini duyurdu. MGM ayrıca vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. İşte Detaylar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı son dakika açıklamada, salı günü öğleden sonra Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Elazığ ve Kilis çevrelerinde Suriye kaynaklı toz taşınımı; Adana’nın kuzeyi,  Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya kentlerinin çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli rüzgar, Kilis, Gaziantep, Elazığ, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ da ise orta kuvvette rüzgar beklendiğini bildirerek vatandaşları dikkati olmaları konusunda uyardı.

YER YER KUVVETLİ OLACAK UYARISI YAPILDI

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama: Kuvvetli Rüzgar Ve Toz Taşınımı Bölgemizde yarın (Salı) öğleden sonra Şanlıurfa ve Diyarbakır çevrelerinde Suriye kaynaklı toz taşınımı bekleniyor. Çarşamba günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen toz taşınımının Şanlıurfa’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Salı günü Şanlıurfa ve Diyarbakır’ da güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette (20-40 km/saat) esmesi bekleniyor. Toz taşınımı ve lodosun meydana getirebileceği hava kalitesinde düşme ve görüş mesafesinde azalma, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

METEOROLOJİ TEDBİR UYARISI YAPTI

“Toz taşınımı ve lodosun neden olacağı hava kalitesinde düşme ve görüş mesafesinde azalma, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

HAVA SICAKLIĞI: 3 ila 4 derece civarında artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: RÜZGAR: Bu akşam saatlerinde değişik yönlerden hafif, ara sıra kuvvette, Rüzgarın; yarın (Salı) Şanlıurfa ve Diyarbakır’ da güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette (20-40 km/saat) esmesi bekleniyor.

Son Dakika! Diyarbakır’a Toz Taşınımı Uyarısı Yapıldı..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!