Amedspor Depremde Kaçan İki Futbolcusunu Şikayet Etti!

Amedspor Depremde Kaçan İki Futbolcusunu Şikayet Etti!

Amedspor Kadın Futbol Takımı’nın Gürcistanlı futbolcuları Gabunis Tatia ve Bakradze Teona, depremler sonrası liglere verilen ara nedeniyle gittikleri ülkelerinden geri dönmediği öğrenildi. Harekete geçen Yeşil-Kırmızılı takım, konuyu TFF ve FIFA’ya taşıdığı bildirildi.

Özgür Haber’e konuşan Amedspor Kadın Futbol Takımı Salon Sporlarından Sorumlu Kulüp Başkan Yardımcısı Cahit Akın, “Play-off mücadelesini bizim için çok önemli olan bu iki futbolcunun eksikliğine rağmen sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu, 6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır ve Şanlıurfa başta olmak üzere birçok ilden hissedilen depremler sonrasında ülke genelinde oynanancak olan tüm profesyonel ve amatör müsabakaları erteledi. Bu gelişmenin ardından deprem bölgesinde yaşayan birçok takımın yabancı futbolcusu, geçici olarak ülkelerine geri döndü. Daha sonra TFF tarafından yapılan açıklamada ise ertelenen müsabakaların 4-5 Mart 2023 tarihinde oynanacağı bildirildi.

GİTTİKLERİ ÜLKELERİNDEN GERİ DÖNMEDİLER

Amedspor Depremde Kaçan İki Futbolcusunu Şikayet Etti!

Bunun üzerine harekete geçen futbol kulüpleri, deprem nedeniyle ülkelerine giden yabancı futbolcularından Türkiye’ye geri dönmelerini talep etti. Fakat bazı yabancı futbolcular, depremi sebep dönmek istemedi. Bu durumu yaşayan kulüplerden biri de Amedspor Kadın Futbol Takımı oldu. Amedspor’un Gürcistanlı iki futbolcusu da gittikleri ülkelerinden geri dönmedi. Gürcistan Milli Takımı futbolcusu da olan forvet oyuncusu Bakradze Teona ve Kaleci Gabunis Tatia’nın takımlarına geri dönmeyi reddetmesi sonrasında Amedspor Kadın Futbol Takımı, konuyu TFF ve FIFA’ya taşıdı.

KAYNAK : ÖZGÜR HABER

Amedspor Depremde Kaçan İki Futbolcusunu Şikayet Etti!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!