Amedspor-Şanlıurfa Maçında Hakem Değişikliği Yapıldı!

featured

Pazar günü Diyarbakır‘da oynanacak olan ve şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren Amedspor-Şanlıurfaspor maçını yönetecek olan hakem değiştirildi. Amedspor kulübü karara tepki gösterdi. İşte detaylar.

TFF 2. Lig Beyaz Grup‘ta 29 Ocak Pazar günü oynanacak Amedspor-Şanlıurfaspor maçında hakem değişikliği yapıldı. Maçta İzmir Bölgesi’nden Ferhan Kestanlıoğlu’nun görev yapacağını kamuoyuna açıklayan Merkez Hakem Kurulu (MHK), bu kararını değiştirerek maça İstanbul Bölgesi A Klasman hakemi Ozan Ergün’ü yeni hakem olarak atadı. Hakem değişikliğinin Şanlıurfaspor’un itirazından kaynaklandığı ileri sürüldü.

Şanlıurfaspor’un resmî hesaplarında yayınlanan ve daha sonraki saatlerde silinen açıklamalarda, hakem Ferhan Kestanlıoğlu’na yönelik suçlamalar yer almıştı.

Amedspor twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptığı son dakika açıklamada, hakemlerin zan altında bırakıldığını belirtti. Kulüp açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“29.01.2023 tarihinde oynanacak olan Amedspor – Şanlıurfaspor maçına MHK tarafından atanan hakem, Şanlıurfaspor kulübünün yaptığı açıklamalar ve MHK’ye uyguladığı baskılar sonucunda değiştirilmiştir. Bu durum öncesinde ve sonrasında atanan hakemlerimizi hem de ülkemizde maç yöneten hakem camiamızı zan altında bırakmıştır.

Buradan TFF ve MHK yetkililerine sesleniyoruz; atadığınız hakemlerin arkasında duramıyorsanız, baskılar sonucu değiştiriyorsanız burada takdiri atadığınız hakem camiasına bırakıyoruz. Biz iki kardeş kent olan ve taraftarlarımızın bir olduğu Amedspor ve Şanlıurfaspor camiası arasındaki gerilimi düşürmeye çalıştıkça, Şanlıurfaspor Kulübünün resmi hesaplarından yaptığı provoke edici paylaşımları kınıyor, Şanlıurfa ve Amed taraftarlarının kardeşlik ruhuyla oynayacağı maça gölge düşürmekten ileriye gitmeyeceğini belirtiyoruz.” denildi..

Amedspor-Şanlıurfa Maçında Hakem Değişikliği Yapıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!