Amedspor’a Yapılan Saldırılar Sonrası Tahrik Edici Sözler

Bursa’daki maçta Amedspor’a taraftarlarının ve futbolcularının uyguladığı ırkçı ve fiziki saldırıları sonrasında kendi sahasında 7 maç seyircisiz oynama cezası verilen Bursaspor, ‘Yadigar Hatıra Biletleri’ çıkarttı. Her bilet 30 TL’den satışa çıkartılırken, “Asıl hikaye şimdi başlıyor, fitil ateşlendi” sözleri kullanıldı.

5 Mart tarihinde sahasında karşılaştığı Amedspor’a taraftarlar ve futbolcular tarafından uygulanan ırkçı ve fiziki saldırıları sonrasında PFDK tarafından 9 maç seyircisiz oynama cezası verilen ve daha sonra TFF Tahkim Kurulu’nun kararıyla cezası 9’dan 7 maça indirilen Bursaspor, tahrik etkisi yaşatan açıklamalarda bulundu. ‘Asıl hikaye şimdi başlıyor’ sözlerine yer verildiği açıklamada, “Asıl hikaye şimdi başlıyor, Fitil ateşlendi. Ülke futbol tarihinde eşi benzeri görülmemiş cezalara karşı hep birlikye isyan edip kenetleniyoruz. Adaletten uzak sözde cezalara karşı direnişin sembolü olarak ‘Yadigar hatıra biletleri’ni satışa çıkarıyoruz.

Bursaspor’u Bursaspor yapan taraftarından mahrum bırakılmak istenerek sinsice yapılan sözde bitirme planlarına karşı masayı devirip, kağıt kalemi alarak hikayeyi direne direne en başından yazacağız. Bu isyana katılıp sonunda ilmek ilmek işlenecek ve stadyum taraftar kapasitemiz olan her 43 bin 350 bilet hedefine ulaşıldığında, şanlı bayrağımızın tamamlanacağı kampanyaya bütün taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz. Sende haklı isyanımıza katılıp, direnişte ’#BenVarım’ diyorsan Hatıra Bileti satın al” ‘Yadigar Hatıra Biletleri’ toplam 14 kategori olarak satışa sunulurken, her bir bilet fiyatı 30 TL olarak satışa sunuldu..

Amedspor’a Yapılan Saldırılar Sonrası Tahrik Edici Sözler
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!