Amedspor’da Şampiyonluğun Ayak Sesleri

featured

Amedspor’un başarılı futbolcusu forvet oyuncu Cengiz Ötkün, sezonun sonunda şampiyonluk yaşayacaklarına inandığını ifade etti. Çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğini söyleyen Ötkün, “Hedefimiz ligde şampiyonluk yaşamak. Bundan başka bir şey düşünmüyoruz. Takımdaki herkes bunun için çalışıyor ve emek veriyoruz. İnşallah bu sezonun sonunda 1. Lig’e çıkıp, kupayı kaldırmayı çok istiyoruz” ifadelerini kullandı. Ötkün oynadığı 14 maçta 2 gol atmıştı.

Birbirini seven ve sayan bir takıma sahibiz. Tüm sezon boyunca sürekli taktik konuştuk, aklımızda sadece futbol vardı. Bence bu sezonu en özel kılan şey bu. Bu takım çok özel. Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Taraftar da inanılmazdı.”

Bu sezonun kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Sezon sonunda hep beraber mutlu olmak istiyoruz. Eğer bu hedefler gerçekleşirse ve işler istediğimiz gibi giderse, eğer Amedspor‘da benden önemli bir kazanım sağlayacak olursa tabii ki kendi takım arkadaşlarımla oynamayı hedefleyebilirim.

Organizasyon anlamında da ligin başlangıcı, ligin bitirilişi ve bütün detaylar konusunda da gerçekten başarılı bulduğumu söylemem gerekir. Oyuncular için önemli detaylar vardır oynadığınız ligle alakalı olarak. Burada örneğin stadyumlardan bahsedecek olursak, her pazar günü oynadığımızda harika bir stadyumda ve harika atmosferler içerisinde oynuyorsunuz. Bunlar oyuncular için önemli detaylar. Aynı zamanda Türkiye Süper Ligi’nin ekonomik anlamda da çoğu ligle yarışabilir seviyede olduğunu düşünüyorum. Oyuncular buraya geldiklerinde konsantrasyonlarını ve odaklarını tam olarak sağlayabilirlerse ve takımlarına yardımcı olabilme düşünceyle hareket edebilirlerse çok başarılı olabilirler. Lige kendini adapte etmiş oyuncuların burada önemli başarılar kazanabileceklerini düşünüyorum.”

Amedspor için çok önemli bir sezon, taraftarlarını mutlu etmek, bu sezon ve geleceğe yönelik hedefleriyle ilgili olarak,
“Bu yıl gerçekten bizim için çok önemli bir sezon. Bu sezonun sonunda önemli başarılar kazanmayı hedefliyoruz. Öncelikli hedefimiz her zaman o başarıları kazanabilmek olmalı. Amedspor taraftarlarına o mutluluğu verebilmek istiyoruz. Sezon sonunda hep beraber mutlu olmak istiyoruz ve bu hedefleri beraber gerçekleştirebilmek istiyoruz. Eğer bu hedefler gerçekleşirse ve işler istediğimiz gibi giderse, eğer Amedspor’da önemli bir kazanım sağlayacak olursa tabii ki ekip arkadaşlarla hep birlikte kulübümüzü yüceltmeyi hedefleyebiliriz. Çünkü oyuncu olarak ve bir insan olarak her zaman limitlerini görmeyi deneyen, limitlerinin neresi olduğunu öğrenmeye çalışan bir takıma sahibiz. Dolayısıyla her zaman bahsettiğim gibi taraftara verdiği her şeyden dolayı bu kulübe müteşekkirim. Şu an Amedspor’da olmaktan dolayı da çok mutluyum ama dediğim gibi işler istediğimiz gibi giderse, şampiyonluk fırsatını deneyebiliriz.

Artık bundan sonraki iş onun saha içinde göstereceği performansa ve yapabileceği o başarılara kalmış durumda. Çünkü hem onun beklentisi hem de taraftarın kendisinden beklentisi önemli ve yüksek düzeyde. Umuyorum ki zaten o da kendi yeteneğiyle bu beklentilere karşılık verebilecektir.”

genç ve başarıya aç oyunculara da sahibiz. Bu birleşen birlikte olduğu zaman başarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Hem yabancılar da başarıya aç, şampiyonluk yaşamamış futbolcular var. Gençler zaten her zaman başarı istiyor. İki taraf da aynı birbirinden bu gücü aldıktan sonra bence biz şampiyonluğun en büyük adaylarından bir tanesiyiz. Umuyorum şampiyonluğu biz kazanırız.

İyi bir performans sergiliyor, bizim gençlerimizin çok başarılı olacaklarını düşünüyorum. Çok saygılılar öncelikle. Bizlerle iletişim halindeler çok güzel futbol hayatları olacağını düşünüyorum. İnşallah bunu başarırlar.

Onlar gerçekten çok büyük dünya yıldızları. Ben futbolcularının yanında çok iyi bir insan olduklarını da ifade ediyorum. Bunu her seferinde konuştuğum kişiye de söylüyorum. Bence bu en önemli kriter. Onlarla iletişim halinde olabiliyorsunuz. Bir şeyler vermeye sürekli açıklar. Oynayan, oynamayan herkesle iletişim halindeler. Bir şeyler öğretmek istiyorlar. Aynı zaman da onlar da bir şeyler öğrenmek istiyor. Sadece ben dünya yıldızıyım diye düşünmüyorlar onlar da zaman zaman hatalarını kabul ediyorlar bizler gibi. Senin yaptığın doğruydu, ben de böyle yapmalıyım diyorlar. Bence bu çok önemli. Biz gençlerin de Tüm futbolcuların da bunu örnek alması gerekiyor. Sadece sahada değil saha dışında da insanlara örnek olmak gerekiyor. Bizim dünya yıldızlarımızın en güzel özelliği hem saha içinde hem saha dışında herkese örnek olacak davranışlar sergilemeleri.”

Bu sezon iyi bir kadromuz var ve şampiyonluğu yaşamak, bu taraftarımıza bu sevinci yaşatmak istiyoruz. En büyük hedefinin şampiyonluk yaşamak olduğunu Amedspor taraftarı hak etmiştir.

Amedspor’da Şampiyonluğun Ayak Sesleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!