Diyarbakır’da Avukat eşini öldüren doktorun “akıl sağlığı yerinde” raporu verildi..

featured

Diyarbakır‘da avukat eşi Müzeyyen Boylu Issı‘yı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık doktor Mesut Issı‘nın akıl sağlığının yerinde olduğuna ilişkin rapor hazırladı.

Tutuklu sanık Mesut Issı’nın Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavisinin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Kuruluna sevk edildi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Kurulu sanık Issı hakkında hazırladığı ve dava dosyasına konulmak üzere Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği raporda, sanığın 3 gün boyunca muayenesi, müşahedesi, tetkikleri yapıldığı belirtildi.

Raporda ise şu ifadelere yer verildi:

“Sanıkta ceza sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı veya akıl zayıflığı tespit edilemedi. Dava dosyasının tetkikinden de suç tarihinde suçunu takip eden günlerde de herhangi bir akli arıza içinde olduğuna delalet edecek tıbbı bulgu ve belgeye rastlanmadı.. Issı’nın eşi kasten öldürmek, tasarlayarak öldürme, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, ruhsatsız silahlarla mermi satın alma, taşıma ve bulundurma suçlarına karşı ceza sorumluluğu tam olduğu kanaat ve mütalaamızı bildirir gözlem raporudur.” denildi..

8 Haziran‘da tutuklu sanık Mesut Issı’nın yargılanmasına devam edilecek.

İstenen ceza:

İddianamede ise, tutuklu sanık Mesut Issı hakkında “nitelikli kasten öldürmek” ve “ruhsatsız ateşli silahla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Diyarbakır'da Avukat eşini öldüren doktorun "akıl sağlığı yerinde" raporu verildi..
Diyarbakır’da Avukat eşini öldüren doktorun “akıl sağlığı yerinde” raporu verildi..

Diyarbakır’da Avukat eşini öldüren doktorun “akıl sağlığı yerinde” raporu verildi..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!