Bağlar Belediyespor Ligden Çekildi

Bağlar Belediyespor Ligden Çekildi
1 Mart 2023 15:46

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 1.Grup’ta oynayan Bağlar Belediyespor’un, 10 ilde yaşanan depremler nedeniyle ligden çekilme talebi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından onaylandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği iller arasında bulunan Diyarbakır’da, BAL Ligi’nde mücadele Bağlar Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğı ligden çekilme talebi onaylandı. Bu gelişmelerin ardında bu hafta sonu yeniden başlayacak olan ligin fikstürü de güncellendi. Bağlar Belediyespor, Çınar Belediyespor ve Erganispor, sezonun kalan bölümü için fikstüründen çıkarıldı.

BAL’daki bir diğer Diyarbakır temsilcisi Yenişehir Belediyespor lige devam etme kararı alırken, TFF maçları Diyarbakır’da oynamasına izin vermedi. 5 Mart Pazar günü oynanacak Yenişehir Belediyespor-Bitlis Özgüzelderespor maçı Batman’a alındığı açıklandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.