Diyarbakır’daki Hasarlı Binaların Sayısı Açıklandı!

featured

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu’nun açıkladığı verilere göre Diyarbakır‘da 57 binanın acil yıkılması gerekirken, kentte 2 bin 295 ağır hasarlı bina bulunduğu bildirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden olan Diyarbakır’daki hasar tespit çalışmalarına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü’yle beraber çalışmalara katılan Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, yapılan hasar tespit çalışmalarına ait son verileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Platformun sosyal medya hesabından vatandaşlara paylaşılan verilere göre, kentte 57 acil yıkılacak, 22 yıkık, 2 bin 236 orta hasarlı,  2 bin 295 ağır hasarlı, 25 bin 193 az hasarlı bina bulunduğu bildirildi. Ayrıca kennte 2 bin 769 binada herhangi bir hasar tespit çalışması yapılmazken, 8001 bina değerlendirme dışı bırakıldığı.. Ayrıca 72 bin 229 binanın da hasarsız olduğu açıklandı.

Diyarbakır kent geneline ilişkin hasar tespit verileri(bina);

79 Acil yıkılacak-Yıkık, 2295 Ağır hasarlı, 2236 Orta hasarlı, 25193 Az hasarlı, 72229 Hasarsız, 2769 Tespit yapılamayan
8001 Değerlendirme dışı, olarak tespit edilmiştir.

Hasar tespit çalışmaları Çevre Şehircilik ve İklim İl Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Yapılan çalışmalarda bilimsel ve teknik yöntemlerin dışında herhangi bir değerlendirme ve yönlendirme asla kabul edilemez. Deprem gerçekliği ile yaşamak zorunda olup, yaşam alanlarımızı bu gerçeğe göre hazırlamalıyız.

Ayrıca Diyarbakır hasar tespit başvurusunun detayları için haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Deprem‘in yaşandığı illerd  830 bin 783 yapıdaki 3 milyon 273 bin 605 birimde uzmanlar tarafından hasar tespit çalışmaları yapıldığı açıklanmıştı.

Diyarbakır’daki Hasarlı Binaların Sayısı Açıklandı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!