Bu Geceye Dikkat! Meteoroloji Diyarbakır’ı Uyardı!

Bu Geceye Dikkat! Meteoroloji Diyarbakır'ı Uyardı!

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, bu gece saatlerinden sonra Diyarbakır’ın bazı ilçelerinde görülecek yağışların kuvvetli olacağı uyarıda bulundu.

Yapılan son dakika açıklamada, Diyarbakır’ın kuzey ilçeleri (Hani, Dicle, Lice, Kulp) ile Batman’ın kuzey ilçelerinde (Sason ve Kozluk) kuvvetli, ve yaklaşık olarak (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. İşte detaylar..

METEOROLOJİ VATANDAŞLARI UYARDI

Bu Geceye Dikkat! Meteoroloji Diyarbakır'ı Uyardı!

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada “Genellikle yağmur, 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını ile kar yağışı beklenen yerlerde ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” açıklamasına yer verildi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ UYARDI!

Bu Geceye Dikkat! Meteoroloji Diyarbakır'ı Uyardı!

Diyarbakır Valiliği kentte kuvvetli yağmur ve kar yağışı olacağını duyurdu. 21 Ocak Cumartesi günü (bu gece) saat 00.00 ile 22 Ocak Pazartesi günü saat 15.00 arasında kuvvetli yağmur ve kar yağışının olacağını belirten Diyarbakır Valiliği, vatandaşlara olası sel ve su baskınları konusunda dikkatli olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Genellikle yağmur, 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur ve yer-yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlarla beraber meydana gelebilecek sel, su baskını ile kar yağışı beklenen yerlerde ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Başlama ve bitiş zamanı: 21.01.2024 00.00 -22.01.2024 15.00 Tüm vatandaşlarımıza duyurulur.” açıklaması yapıldı.

METEOROLOJİ’NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Bu Geceye Dikkat! Meteoroloji Diyarbakır’ı Uyardı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!