Bursaspor Kulübü Diyarbakır’a Yardım Tırı Gönderdi

featured

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerden etkilenen kentlerden olan Diyarbakır’a Bursaspor Kulübü tarafından içerisinde giyim, sağlık ve hijyen malzemelerinin içinde bulunduğu yardım tırı gönderildi. Genelde futbol olaylarıyla gündemde olan iki kentin takımı bu kez yapılan yardımda bir araya gelmesi sevinçle karşılandı.

Kahramanmaraş’daki depremlerde, Diyarbakır’da 1’i boş 7 bina yıkılırken, çok sayıda iş yeri, bina ve yapı ise hasar görmüştü. Diyarbakır’da enkaz arama kurtarma çalışmaları depremin 13. gününde bitti.

Kente yapılan yardımların arasında en çok dikkat çeken ise Bursaspor’un gönderdiği yardımlar oldu. Her iki kentin takımı futbol müsabakalarında karşı karşıya geldiklerinde sık sık kötü olaylar yaşanırken bu kez birbirlerine destek oldu.

Bursaspor kulübü içinde giyim, sağlık malzemeleri, battaniye gibi ürünlerin bulunduğu yardım tırını Diyarbakırlı depremzede vatandaşlara ulaştırırken, kente gelen ilk yardım tırının olması ayrıca Diyarbakırlılar arasında da çok büyük bir sevinçle karşılandı.

Bursaspor Kulübü Diyarbakır’a Yardım Tırı Gönderdi
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!