CHP: Diyarbakır’da CHP Pankartı Polis Zoruyla İndirildi!

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resminin yer aldığı ‘Yeter, söz milletin’ yazılı pankartın Diyarbakır Silvan’da izin alınarak asıldığı yerden, polis zoruyla indirildiği iddia edildi. İşte detaylar.

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından yapılan sözlü açıklamada, Silvan İlçe Başkanı İhsan Kızılkan’ın Kılıçdaroğlu’nun resminin yer aldığı “Yeter, söz milletin” sloganın yazılı pankartı asmak için, Kaymakamlığa yazılı olarak başvuruda bulunduğu söyledi. Alınan resmi izin sonrasında söz konusu pankart, polis nezaretinde, karayolunda trafik kesilerek vinç ile Diyarbakır Caddesi üzerine asıldı.

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı, polislerin, İlçe Başkanı Kızıltan’a baskı yaparak, pankartın indirilmesini istemesi sonrası kaldırıldığını iddia etti..

CHP Diyarbakır örgütünceyapılan açıklamada, “Parti olarak bu tür dayatmaları kabul etmiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmini indirerek, gözden uzak edebilirsiniz ama şunu iyi bilin. Kılıçdaroğlu bölge halkının gönlünde taht kurmuştur. Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılının ilk Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Bunu bilin ve artık kabullenin. Böyle ucuz oyunlarla, pankartları indirmekle bizleri mücadelemizden ve azmimizden vazgeçmeyeceğimiz gibi yenilgiden de kurtulamayacaksınız” açıklamaları yapıldı..

CHP: Diyarbakır’da CHP Pankartı Polis Zoruyla İndirildi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!