Vali Açıkladı. Diyarbakır’da Taziye Yemekleri Kalkıyor Mu?

featured

Diyarbakır‘da taziye yemekleri kalkacak mı? Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili görevindeki Ali İhsan Su, Silvan ilçesinde muhtarlarla yapılan değerlendirme toplantısına katıldı. Su, taziye yemekleri kaldırılsın çağrısında bulundu. İşte detaylar..

Diyarbakır’da her hafta başında yapılan güvenlik koordinasyon toplantısı Silvan‘da yapıldı. Yapılan güvenlik toplantısının ardında Vali İhsan Su, Gazi Caddesindeki esnafları ziyaret etti.

Vali İhsan Su, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde bulunan Konferans Salonunda yapılan toplantıda muhtarların taleplerini dinledi, Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalarını anlattı.

Yapılan toplantıda Vali Su, muhtarları önemsediklerini, ve devletin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşlara hizmet etmek adına her daim görevlerinin başında olduğunu aktardı.

Muhtarlara yönelik toplantıları sürdürmeyi söyleyen Vali İhsan Su, toplantının projelerinin geliştirmek için son derece önemli olduğunu vurguladı. Vatandaşlardan gelen taleplere göre hizmetleri hayata geçirdiklerini, muhtarlarla iş birliği içerisinde hizmet yapmaya devam edeceklerini aktardı.

Diyarbakır Valisi: Taziye evlerindeki yemek kaldırılsın

Vali İhsan Su, Diyarbakır‘da büyük bir yara haline gelen taziye yemeklerine artık son verilmeli, Üç gün sonrası taziyesi olan vatandaşlarımıza 150 bin türk lirası borç çıkarılıyor. Bu yazıktır günahtır. Konya’da vefat eden bir vatandaşımızın evine komşuları yemek yapıyor gönderiyor ve bu şekilde taziyesi olan vatandaşımızın acısı bir nebzede olsa paylaşılıyor. Burada 3 gün boyunca taziye evine firmalar tarafından yemek getiriliyor. Bu yazık değil mi? buradaki tüm muhtarlarımıza sesleniyorum. Taziye evlerindeki yemek kaldırılsın” açıklamasını yaptı.

Yapılan toplantıya, Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hasan Uğuz, Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu kurum ve kuruşlarında görev yapan müdürlerde katıldı.

Vali Açıkladı. Diyarbakır’da Taziye Yemekleri Kalkıyor Mu?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!