Diyarbakır İşkur 2023 İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı

featured

Diyarbakır Valiliği, Toplum Yararına Program olan (TYP) kapsamında İŞKUR tarafınca 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 6 Şubat ve 16 Haziran 2023 tarihi arasında çevre temizliği hizmeti verecek toplam olarak 1350 personel alıyor. Noter kura çekimi bugün Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün resmi sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alım yapacağını duyurmuştu.

Valilikten yapılan son dakika açıklamada ise, oluşan listeler nihai liste olmayıp Milli Eğitim Müdürlükleri ve İŞKUR tarafında gerekli incelemeler ve kontrol işlemleri SGK, Adres,  emeklilik ve vergi mükellefiyeti sorguları, Gelir Tespiti, Katılımcı Geçmiş sorguları ve Kursiyer Geçmişleri sorguları sonrası listelerin açıklanacağı aktarıldı. Diyarbakır işkur sonuç listesi linkini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Nihai listelerin açıklanması için tarihin 3 Şubat 2022 olduğu açıklandı.

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?

İŞKUR tarafından yapılan son dakika açıklamada, “Her bir katılımcıya, 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde asgari ücret tespit komisyonu tarafından kabul edilen günlük asgari ücret miktarının katılım sağlanan gün sayısı ile çarpımı sonucunda bulunan tutar kadar ödeme yapılacaktır” denildi ve 2023 yılı için 8 bin 507 TL maaş verileceği duyuruldu..

SONUÇ LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TYP UYGULAMA SÜRESİ KAÇ AYI?

TYP çalışma süresi 4.5 ay olacak. Adaylar okullar kapanana kadar çalışacaklar.

TYP’DE HAFTALIK YARARLANMA SÜRESİ NE KADAR?

TYP’de haftalık yararlanma süresi ortalama olarak kırk beş saattir.

Diyarbakır İşkur 2023 İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!