CHP, Diyarbakırlı vatandaşlara tezkere SMS’i gönderdi!

CHP, Diyarbakırlı vatandaşlara tezkere SMS’i gönderdi!
19 Ekim 2023 13:36 | Son Güncellenme: 19 Ekim 2023 13:40

Suriye ve Irak tezkeresindeki ‘yabancı askerler’ ifadesi siyasetin tartışma konusu olmaya devam ediyor. CHP, bu konuda Diyarbakırlı vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakırlı birçok vatandaşa Irak ve Suriye tezkeresiyle ilgili SMS gönderdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu adıyla gönderilen sms mesajıbnda “AKP ve MHP’nin Meclis’ten geçirdiği tezkerede yer alan ve yabancı askerlerin ülkemize gelmesine imkan veren maddeyi kabul etmiyorum, protesto ediyorum!” ifadelerini kullandı.

SMS’in yanı sıra de Kılıçdaroğlu’nun olayla ilgili konuşmasının yer aldığı video linki eklendi. Kılıçdaroğlu videonun devamında, şunları söyledi: “Kendi topraklarına yabancı askerleri davet edip terörle mücadele ayağı altında, bazı müdahalelerde bulunmalarına izin vermek açık ve net vatana ihanettir. Yabancı askerler Türkiye’de neye müdahale edecekler ya? Terörle mücadeleyse gideriz. Teröristler size saldırmadı bana saldırdı. Siz çocuklarınızı askere parayla pulla gönderdiniz ben öyle göndermedim.” dedi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.