Çinli Firma Diyarbakır’da Elektrikli Otobüs Üretecek

featured

Karacadağ OSB, Çinli bir firma ile elektrikli otobüs montaj fabrikası kurmak üzere görüşüyor.
Karacadağ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Beşir Yılmaz, geçtiğimiz haftalarda Çinli bir firma ile elektrikli otobüs montaj fabrikası kurmak üzere görüştüklerini, görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

Elektrikli araçların üretimi ve kullanımı gün geçtikçe artıyor. Ülkemizde de yerli ve yabancı üretimlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Üretim noktasında Türkiye pazarda önemli bir konum elde ediyor.Bu noktada Çinli bir firma Türkiye’de üretim yapmak istiyor.

Ekonomim’in haberine göre; Karacadağ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Beşir Yılmaz, geçtiğimiz haftalarda Çinli bir firma ile elektrikli otobüs montaj fabrikası kurmak üzere görüştüklerini, görüşmelerin olumlu geçtiğini ve firmanın son değerlendirmelerini yaptığını söyleyerek OSB’nin son durumu hakkında bilgiler verdi.

İlk etapta 100 dönüm arazi talep edildi

Çinli firmanın yatrımları ile ilgili Karacadağ OSB yönetim kurulunu sunum yaptığını yer tahsislerinin yapılıp üretime başlaması halinde 1.500 kişinin istihdam edileceğini belirten Mehmet Beşir Yılmaz, firmanın kendilerinden ilk etapta 100 dönüm arazi talebinde bulunduğunu söyledi.

Firmanın ilave yatırımlarının olacağının belirten Yılmaz ‘Bu kapsam da genişleme alanı taleplerinin olacağını da ayrıca belirttiler. Görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ediyor. Çinli firma ilk etapta tamamen montajla elektrikli otobüs üretecek. Daha sonra elektrikli otobüslerin yedek parçalarını ve sonrasında tüm diğer parçalarını da burada üretmeyi planlıyor. Birinci etap yatırımlarında ürettikleri otobüsleri Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere ihraç edecekler. İkinci etap yatırımlarının tamamlanması halinde ise Avrupa’ya da ihracat yapacaklar’ dedi.

Çinli Firma Diyarbakır’da Elektrikli Otobüs Üretecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!