“Dar’ül İslam Gençlik Merkezinde maneviyat ön planda”

featured

Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne bağlı Dar’ül İslam İlim ve Gençlik Merkezi’nde okuyan gençler, Kuran kursu öğreticilerinden dini, manevi ve değerler eğitimi kapsamında eğitimler alarak ara tatillerini değerlendiriyor.

DİYARBAKIR ONLİNE – Gençlere çay ve kahve ikramı yapıldığı için kitap kafe olarak da adlandırılan gençlik merkezi, Üniversite öğrencilerinin ve iş hayatına atılan gençlerin bir araya geldikleri, ilim tahsil ettikleri ve bir takım sanatsal faaliyetleri icra ettikleri bir mekân olarak ta kullanılmaktadır. Ayrıca 12-18 yaş aralığındaki kız çocukları için hem İslami ilim dersleri veriliyor hem de üniversiteli gönüllü ekipler, Milli Eğitim Müdürlüğünden ve Halk Eğitim tarafından öğrencilere okul derslerine yardımcı olmak amacıyla kurslar düzenliyor.

“Gençlik Merkezimizde Her Yaştan Öğrenci Bulunmaktadır”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, “Dar’ül İslam Gençlik Merkezinde öğrencilerimize yönelik İslami İlimler derslerinin yanında sanatsal ve sosyal faaliyetler de yapılmaktadır. Gençlik merkezimizde, her yaştan öğrenciler bulunmaktadır. Ancak ara dönemdeki faaliyetler, ailesinin yanına gidemeyip yurtta kalan öğrenciler ve Diyarbakırlı olup farklı illerde okuyan üniversite öğrencilerimiz tarafından rağbet görmektedir.” dedi.

“Gençler ve Yaşlılar Bir Araya Geliyor”

Gençlik merkezinin üye sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Fakirullahoğlu, Üniversiteli öğrenciler için Fıkıh, Akaid, Siyer ve İslam Adabı konularında kitap okuma kritiklerini yaptıklarını, büyüklerin hayat tecrübesi ve nasihatlerinden faydalanmak amacıyla Sur bölgesindeki yaşlı ve genç insanları bir araya getirdiklerini ve haftanın belli günlerinde öğrencilerle kahvaltı, yemek ve çay saatleri düzenleyerek öğrencilerle sohbet edildiğini söyledi.

“Burası İkinci Evimiz”

Gençlik Merkezi üyesi Kübra Demir, “Dar’ul-İslam Gençlik Merkezi açıldığından beri okul çıkışı gelip manevi huzur bulduğumuz bir yer haline geldi. Burada arkadaşlarımızla okumalar yapıyor, sohbet edip ders çalışabiliyoruz. Burayı artık ikinci evimiz gibi görüyoruz. Gençlik Merkezi’ndeki bu imkânları bize tanıyan Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu Hocamıza, Gençlik Merkezi yöneticisi Şükran Turhan ve merkezin çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi. (İLKHA)

 

“Dar’ül İslam Gençlik Merkezinde maneviyat ön planda”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!